Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Karczma Widokowa Szymkówka

34-530 Bukowina Tatrzańska, Sportowa 4
Telefon:
+48 513 022 551

WWW:

E-mail:

restauracje - gastronomia

Oferty specjalne
Położenie na mapie

Opis
Karczmy Szymkówa Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska - w miejscu starego szałasu, na polanie Szymkówka znajdującej się przy trakcie z Bukowiny Tatrzańskiej do Łysej Polany i Morskiego Oka, powstała Karczma Widokowa, która stała się jednym z tych magicznych miejsc, które należy odwiedzić.

Pulpeciki z mięsa jagnięcego marynowane w tymianku, rozmarynie, czerwonym winie i ziołach; serwowane z sosem borowikowym w kosorkach ze smażonego oscypka białcańskiego, z surówką z ogórka kiszonego i z kaszą jęczmienną… szaszłyk jagnięcy z sosem śliwkowym, tradycyjny żur i baranina rozpływająca się w ustach… A wszystko według przepisów naszych babć, tradycji kuchni regionalnej, w oparciu o polskie i karpackie smaki!

Zauważono i doceniono nasze starania kulinarne przyznając Karczmie tytuł Regionalnej Karczmy Małopolski i certyfikat Smaki Podhala oraz Markę Tatrzańską 2013 …za nasze pulpeciki! Ale to nie wszystko -   znana podróżniczka i smakosz Elżbieta Dzikowska w swoim przewodniku „Groch i kapusta czyli podróżuj po Polsce” potwierdziła, że Karczma Widokowa na Polanie Szymkówka to jedno z tych miejsc magicznych, które należy koniecznie odwiedzić.

Podawane tu potrawy od samego początku były przygotowywane w oparciu o lokalne produkty, a sposób ich przygotowywania nawiązywał do podhalańskich tradycji. Przez cały czas wprowadzamy nowe dania bazując na wiedzy i doświadczeniu kucharzy wywodzących się z tego regionu.

Ale magia Karczmy nie kończy się tylko na kuchni – jest tu przestrzenny taras widokowy, a w izbie wstawiono panoramiczne okna umożliwiające podziwianie dziewiczego widoku na Tatry oraz tereny Tatrzańskiego Parku Narodowego. U nas zobaczysz panoramę od Kasprowego Wierchu aż po Słowackie Tatry Wysokie, a z drugiej strony Pilsko i Babią Górę, najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego. Polana Szymkówka w Bukowinie Tatrzańskiej od dziesięcioleci tętni życiem, goszcząc zarówno turystów jak i pasterzy ze swoimi stadami.

Będziecie się tu dobrze czuli. Gwarantujemy prawdziwą ucztę dla ciała i ducha!
18722
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net