Ornak -  - szczyt - Tatry

Ornak

szczyt

Trasa
Zapisz
ZADZWOŃ
WWW

Mapa
Tatry

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Cennik
{prices_text_}
Zbliżające się imprezy (0)
{imp_text_}
{imp_text_more_}
Facebook
E-mail

Ornak

Pod nazwą Ornak rozróżniamy zarówno szczyt (1854m n.p.m.), jak i cały grzbiet górski, rozdzielający górne pasma dolin Chochołowskiej oraz Kościeliskiej. Ogromne walory widokowe, szczególnie na Starorobociański Wierch.
Na Ornak prowadzi zielony szlak z Iwanickiej Przełęczy, do której można z kolei dotrzeć od strony wspomnianych wyżej dolin, korzystając z żółtego szlaku.

Trasa na Ornak przebiega po prostym i niewymagającym terenie, od czasu do czasu pnąc się w górę. Walory widokowe są niestety ograniczone przez roślinność na początkowym etapie, co jednak wynagrodzone jest później: po wydostaniu się z lasu można oglądać w pełnej okazałości Bystrą (po słowackiej stronie), Wołowiec, Czerwone Wierchy i niektóre Szczyty Tatr Zachodnich. Czas przejścia z Iwanickiej Przełęczy na Ornak wynosi około 55'.

Po osiągnięciu szczytu można zejść z powrotem do Doliny Chochołowskiej (Iwanicką Przełęczą do Wyżniej Bramy Chochołowskiej) lub do Doliny Kościeliskiej na Halę Ornak (również przez Iwanicką Przełęcz). Dla wytrwałych czekają szlaki z Ornaku na  Siwą Przełęcz i dalej na Starorobociański Wierch, co nie powinno zająć więcej niż 2h.
Galeria zdjęć (3)
Ornak -  - szczyt - Tatry
Ornak -  - szczyt - Tatry
Ornak -  - szczyt - Tatry


ZOBACZ ATRAKCJE
copyright © 2019 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
Ornak
Tatry,