Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

34-400 Nowy Targ, Al. Tysiąclecia 37
Telefon:
+48 18 266 21 32

Fax:
+48 18 266 32 41

WWW:

E-mail:

kultura i folklor

Położenie na mapie

Opis
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu jest największą instytucją Kultury w regionie działającą od 1974 roku. Początkowo funkcjonował pod nazwą Powiatowy Ośrodek Kultury. W 1975 roku zmieniono ją na Wojewódzki Ośrodek Kultury, by już w 1977 roku przyznać placówce status Miejskiego Ośrodka Kultury. Od początku mieścił się on w budynku usytuowanym przy głównej ulicy miasta. Mając do dyspozycji szereg pomieszczeń, oraz salę widowiskową na 450 miejsc z dużą sceną i pełnowymiarowym ekranem kinowym , skupił twórców i animatorów kultury z różnych dziedzin.

Kabina projekcyjna i ekran pozwoliły Podhalańskiemu Dyskusyjnemu Klubowi Filmowemu rozwinąć skrzydła. Scena była idealnym miejscem dla prób i występów zespołów regionalnych, które prezentowały się publiczności podczas dorocznych festiwali i okolicznościowych akademii. Tam też realizowano najważniejsze przedsięwzięcia kulturalne miasta: zapraszano teatry gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady, organizowano obchody.Ośrodek dysponował dużą powierzchnią ekspozycyjną, pozwalającą realizować szereg wystaw plastycznych co zaowocowało powstaniem Klubu Plastyka Amatora „WIZJA” będącego inicjatorem Konkursu Amatorskiej Twórczości Plastycznej. W ciemni i pracowni fotograficznej znalazło miejsce na działalność Podhalańskie Towarzystwo Fotograficzne, którego dzieckiem jest Konkurs Fotografii Górskiej im. J. Sunderlanda.

Obecnie Miejski Ośrodek Kultury kontynuuje wszystkie wyżej wspomniane działania i imprezy. Niektóre oparły się próbie czasu, inne zyskały nową odpowiednią do czasów formę i jakość. Stopniowo oferta Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu również rozszerzała się i obecnie ośrodek stara się odpowiadać na bieżąco na pojawiające się, kulturalne potrzeby mieszkańców miasta i regionu.  Organizowane są duże przeglądy piosenki (Konkurs Kolęd. Pastorałek i Pieśni Zimowych, Przegląd Piosenki Angielskiej,  Sakrosong), koncerty, mini festiwale filmowe (Spotkania z Kulturą). Funkcjonują trzy sale wystawowe (hol główny, sala 28 i galeria Stara Kotłownia), w których urządzanych jest kilkanaście wystaw rocznie. Dostępne dla wszystkich zainteresowanych są liczne, stałe zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych w dziedzinach: plastyki (Laboratorium sztuki), fotografii(klub Foto) a także teatru, animacji poklatkowej, śpiewu, tańca, literatury. Również muzeum prowadzi  działalność edukacyjną poprzez organizację warsztatów towarzyszących wystawom czasowym. MOK w Nowym Targu jest także organizatorem konkursów o zasięgu ogólnopolskim (Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej, Ogólnopolski Konkurs Literacki) a także imprezy o zasięgu międzynarodowym (Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny ”Krajobraz górski” im. Jana Sunderlanda). Od 2005 r. Miejski Ośrodek Kultury pozyskuje środki z UE na realizację dużych projektów tj Talentem obdarzeni ,bogaci Kulturą, Przyroda pogranicza cyfrą malowana, Transgraniczny Trakt Tradycji, Otwarta Przestrzeń Integracji oraz Ocalić od Zapomnienia. Oprócz przytoczonych działań, MOK jest partnerem dla innych organizatorów imprez kulturalnych w mieście, wielokrotnie użyczając swojego zaplecza technicznego i służąc pomocą w promocji.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury są również odpowiedzialni za organizację Jarmarku Podhalańskiego od roku 2005, dużej imprezy plenerowej odbywającej się co roku w sierpniu stolicy Podhala.
Godziny otwarcia
Poniedziałek
8:00 - 21:00

Wtorek
8:00 - 21:00

Środa
8:00 - 21:00

Czwartek
8:00 - 21:00

Piątek
8:00 - 21:00

Sobota
8:00 - 21:00


722
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net