Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Dolina Bystrej

Tatry,
Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis
Dolina Bystrej - Tatry Zachodnie

Rozległa walna Dolina Bystrej jest niestety czasami pomijana w przewodnikach turystycznych, które nie zdają się dostrzegać jej atrakcyjności, lub też skupiają się na rozgałęzieniach tej doliny. Wejście do doliny, liczącej sobie około 6,5km długości i 16,5 km2 powierzchni, znajduje na zbiegu licznych górskich szlaków w Kuźnicach, gdzie zlokalizowana jest też dolna stacja kolejki linowej na Kasprowy Wierch.
Od tego momentu Dolina Bystrej „pnie się” w górę, rozgałęziając się dalej na Doliny Kondratową, Jaworzynkę, Kasprową i Goryczkową. Wędrując po głównym szlaku można podziwiać szczyty Nosala, Kasprowego Wierchu, Czerwonych Wierchów i Giewontu.

Ciekawostkami przyrodniczymi są znajdujące się na jej terenie jaskinie: Magurska, Kasprowa Niżnia i Bystrej; oraz wywierzyska potoków: Goryczkowego, Kasprowego, które po połączeniu tworzą potok Bystra od którego pochodzi nazwa Doliny.

Wędrówka Doliną Bystrej należy do jednych z najprzyjemniejszych w polskich Tatrach. Stąd też rozpocząć można dalszą wyprawę na górskie szczyty – niebieskim szlakiem z Kuźnic na Giewont przez Dolinę Kondratową, najczęściej wybieranym przez turystów (na Hali Kondratowej znajduje się schronisko PTTK); zielonym na Kasprowy Wierch; żółtym na Przełęcz między Kopami lub czarnym na Czerwoną Przełęcz (szlak wiedzie między innymi przez Halę Kalatówki). Można również iść szlakiem wiodącym na Nosal lub do Doliny Gąsienicowej.

W Dolinie Bystrej znajdują się zabytkowe klasztory Albertynek (Kalatówki) i Albertynów (Śpiąca Góra), które z racji swojej ogólnej dostępności i krótkiego czasu dojścia są często odwiedzane przez turystów.
 
3070
Wyświetleń:


Atrakcje w miastach
Sprawdź atrakcje turystyczne w miastach:

Atrakcje turystyczne Podhala


Największe atrakcje w górach czekają na wszystkich tych, którzy szukają nie tylko aktywności na świeżym powietrzu, ale też relaksu w zaciszu SPA. Osoby przyjeżdżające na Podhale czeka szereg przyjemności – rozrywka w najlepszym wydaniu! Tylko od Was zależy jak spędzicie swój urlop w górach. Do wyboru są najbardziej popularne atrakcje turystyczne Podhala w tym regionalne restauracje.  Urlop spędzany na Podhalu może być wspaniałym czasem dla ludzi aktywnych oraz tych, którzy planują wypocząć. Spragnieni ruchu mają do wyboru baseny termalne i aquaparki, a zimą narty i snowboard.

Atrakcje turystyczne pod Tatrami  to jednak nie tylko najbardziej popularne zimą skutery śnieżne, a latem spływ przełomem Dunajca i quady. Atrakcje Podhala to także szeroko pojęta kultura, miejsca i imprezy dla dzieci, a przede wszystkim liczne imprezy i wycieczki organizowane dla całych rodzin. Firmy działające na terenie Podhala stale poszerzają ofertę atrakcji, wyjazdów, a także imprez z dużą dawką adrenaliny w tle. Chętni mogą zdecydować się na podróże przez góry, które umilają swoimi opowieściami doświadczeni przewodnicy tatrzańscy. Z pewnością największe atrakcje w górach znajdują się nie tylko na nizinach, ale też w schroniskach i wszędzie tam, gdzie można dostać się kolejką górską. Na chętnych czekają zorganizowane wycieczki jednodniowe i przyjemności w postaci kuligów, biesiad przy ognisku oraz imprez regionalnych. Turyści mogą korzystać z oferty tatrzańskich hoteli, pensjonatów i ośrodków rekreacyjno-sportowych.

Pojęcia takie jak sport i rekreacja nabierają w Tatrach zupełnie nowego znaczenia. Tatrzańską ofertę atrakcji sportowych można podzielić na dwie kategorie – dla amatorów mocnych wrażeń oraz tych, którzy w górach cenią nie tylko możliwość aktywnego wypoczynku. Coraz częściej można się załapać na bardzo atrakcyjne propozycje ośrodków z kategorii spa i wellness. Fantastyczne zabiegi, dogodne warunki cenowe, a przede wszystkim gwarancja spokoju i pełnego odprężenia są kuszącą perspektywą dla osób przepracowanych, planujących wypoczynek pod Tatrami i na Podhalu.
 


Atrakcje - na skróty
Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2014 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net