Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Dolina Małej Łąki

Tatry,
Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis

Dolina Małej ŁąkiDolina Małej Łąki jest najmniejszą walną doliną po naszej stronie Tatr. Największym jej bogactwem jest lokalizacja na kilku ważnych szlakach, w tym prowadzącym na Giewont. Sama Dolina zachwyca zaś przyrodniczo ze względu na Wielką Polanę znajdującą się w centralnej części, która jednak niestety powoli traci swój charakter z racji masowo postępującego zalesiania terenu. Spacer tą doliną jest też dobrym pomysłem dla rodzin z dziećmi.

Dolina Małej Łąki

Wędrówka Doliną Małej Łąki


Wylot Doliny Małej Łąki znajdziemy nieopodal Krzeptówek w pobliżu przystanku Gronik. Stąd na Wielką Polanę Małołącką mamy do przejścia dwa kilometry, co nie powinno nam zająć więcej jak godzinę. Strona wschodnia oferuje turyście widok na Giewont, Mały Giewont, Grzybowiec oraz Kopę Kondracką, z kolei na zachodzie można podziwiać Hruby Regiel, Małołączniak, Skoruśniak a nieco dalej szczyt Wielkiej Turni. Początek trasy (żółty szlak) jest kręty i przebiega po żwirowej drodze – niedaleko płynie Potok Małołącki, który ma długość około 3 kilometrów, nie będzie towarzyszył nam podczas całej wędrówki.

W Szatrach znajduje się skrzyżowanie ze szlakiem niebieskim, którym dojść można na Przysłop Miętusi oraz na Czerwone Wierzchy przez Małołączniak. Stąd już zaledwie kilkanaście minut drogi, co prawda nieco cięższej z racji większej stromizny terenu, i dochodzimy do Wielkiej Polany Małołąckiej, która wykorzystywana była przez pasterzy; odkrycia pokazują, że niegdyś na tym miejscu stała również góralska osada, jednak do dzisiaj nie zachowały się żadne jej elementy.

Propozycje dalszych wycieczek z Doliny Małej Łąki


Wędrując dalej żółtym szlakiem możemy dojść na Czerwone Wierchy przez Kopę Kondracką, na Kondracką Przełęcz (leżącą na trasie na Giewont) i dojść do Drogi pod Reglami (trasa powrotna). Szlakiem czarnym możliwe jest z kolei dojście na Przysłop Miętusi oraz na Przełęcz w Grzybowcu.

Dolina Małej Łąki

W podziemiach Doliny Małej Łąki ukryte są najdłuższe i najgłębsze jaskinie w polskiej części Tatr i w ogóle w całej Polsce – Jaskinia Wielka Śnieżna oraz Śnieżna Studnia a także cały szereg mniejszych jaskiń. Dostępne są one dla taterników jaskiniowych.

 
4018
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net