Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Schronisko Górskie PTTK na Polanie Chochołowskiej

Tatry, Polana Chochołowska w Dolinie Chochołowskiej
Telefon:
+48 18 207 05 10

WWW:

E-mail:

Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis
Schronisko Górskie PTTK na Polanie Chochołowskiej

Największe w Tatrach schronisko górskie położone jest w Dolinie Chochołowskiej na Polanie, skąd biegną dalej liczne szlaki turystyczne, między innymi do Siwej Polany, Doliny Starorobociańskiej, na Rakoń i Wołowiec, przez Bobrowiecki Żleb na Grzesia, prowadzący na Trzydniowański Wierch przez Wyżnią Polanę Jarząbczą oraz specjalny szlak papieski.

Posiada 120 miejsc noclegowych, restaurację z bufetem, suszarnię ubrań, bagażownię z całoroczną przechowalnią nart, dostęp do łazienek i pryszniców; dostępna jest też możliwość organizacji na jego terenie imprez firmowych i konferencji. Do schroniska prowadzi szlak rowerowy, można również dojechać tam konną bryczką.
Schronisko w obecnym kształcie powstało w latach 1951-1953 i było wybudowane na potrzeby rosnącego ruchu turystycznego w rejonie Doliny Chochołowskiej. Pierwotne schronisko, które istniało tu do stycznia 1945 roku zostało spalone przez hitlerowców w czasie ataku na znajdujący się w nim oddział partyzantów. Schronisko w czasie pielgrzymki (1983 r.)do Polski odwiedził Jan Paweł II (z tego powodu w murach budynku znajduje się pamiątkowa tablica); przy okazji tego wydarzenia w schronisku umieszczono podarunkową rzeźbę, którą papieżowi przekazał Lech Wałęsa. Prócz tego mury schroniska zdobi również tablica na pamiątkę akcji ratowniczej TOPR (transport rannych partyzantów) oraz inna, upamiętniająca start (nieudany) balonu „Gwiazda Polski” - ówczesnego największego balonu stratosferycznego).
3643
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net