Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Zadni Staw Polski

Tatry,
Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis

Zadni Staw PolskiLeżący w Dolince pod Kołem Zadni Staw Polski z racji swojego oddalenia od pozostałych czterech stawów polskich jest rzadszym celem turystycznych wypraw, osiąganym zazwyczaj przy okazji wędrówek ze Świnicy czy Zawratu w stronę Szpiglasowej Przełęczy. Leży na wysokości 1890m n.p.m., liczy 6,47ha powierzchni i ma maksymalnie 31,6m głębokości.

Zadni Staw Polski w Dolinie Pięciu Stawów PolskichDo Zadniego Stawu Polskiego, leżącego u podnóża Walentynkowego Wierchu nie prowadzi żaden bezpośredni szlak umożliwiający zejście do tafli jeziora. Panoramę stawu podziwiać można wyłącznie z okolicznych tras, w tym wiodących na wspomniane szczyty Zawratu oraz Świnicy. Można stąd podziwiać pobliskie szczyty: Liptowskie Mury, Świnicę, Zawratową Turnię. To drugi z kolei najwyżej położony staw w Tatrach – z racji wysokości panują tu zimą tak niskie temperatury, że lód na jeziorze osiąga nawet ponad 3,5m grubości.

Zadni Staw Polski - Dolina Pięciu Stawów Polskich

3822
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net