Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Demianowska jaskinia Wolności

Tatry,
WWW:

Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis
Demianowska jaskinia wolności

Jest częścią ogromnego podziemnego systemu krasowego w Dolinie Demianowskiej, pod Niskimi Tatrami. Osobliwe wrażenie sprawia zwłaszcza dolna część jaskini z licznymi naciekami w różnych kolorach oraz dorodne jaskiniowe jeziorka, dzięki którym jaskinia zaliczana jest do najpiękniejszych jaskiń w Europie.

Możemy ją zwiedzać dwoma wariantami: trasa dłuższa o długości 2150 metrów zajmie nam około 100 minut oraz krótsza, o długości 1150 m, której przejście zajmie nam 60 minut. Z racji na długość wycieczki cieplejszy strój jest obowiązkowy.
Trzeba też przygotować się na liczne wchodzenie po schodach. Jest ich do pokonania około 900 na trasie krótszej. Pasjonaci dłuższej eksploracji jaskiń będą ich mieli w dłuższym wariancie do pokonania aż 2000. Na trasie rozszerzonej można wejść do Wielkiej Sali w której zobaczymy niepowtarzalne białe lilie wodne - przypominające kwiaty naciekowe formy mineralne.
2321
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net