Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Jaskinia Brestovska

Tatry,
WWW:

Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis

Jaskinia Brestovska

z Zakopanego

Jaskinia Brestovska jest stosunkowo niedawno (2016 rok), udostępnioną do zwiedzania jaskinią na Słowacji i jedną pośród 13 jaskiń należących do Zarządu Jaskiń Słowackich. Jest to także jedyna jaskinia na Orawie udostępniona dla turystów. Jaskinia została przystosowana do zwiedzania dzięki dotacji w kwocie 100 000 euro od Ministerstwa Środowiska Republiki Słowackiej. Pieniądze te zostały przeznaczone na zabezpieczenie techniczne oraz wyposażenie jaskini. Łączna długość Jaskini Brestovskiej to 1890 metrów. Trasa udostępniona turystycznie wynosi 434 metry.

Rejon:
Słowacja, Zuberec, Tatry Zachodnie
Punkt wyjścia: Parking przy Muzeum Wsi Orawskiej. Wejście do jaskini znajduje się naprzeciwko Skansenu – Muzeum Wsi Orawskiej.
Czas przejścia: Zwiedzanie jaskini zajmuje około 50 minut.
Trudności: Jaskinia nie ma sztucznego oświetlenia, w związku z tym zwiedza się ją z czołówką. Nie trzeba zabierać własnego źródła światłą, gdyż zostanie ono nam wręczone przy wejściu. W jaskini panuje stała temperatura około 5 stopni Celsjusza, należy więc założyć ciepłą odzież i odpowiednie buty. W jaskini musimy pokonać wiele drabinek i pomostów, co nie dla każdego będzie prostym zadaniem.
Dojazd: Do Jaskini Brestovskiej najlepiej dojechać samochodem. Z Zakopanego przez Chochołów do miejscowości Zuberzec, a następnie na parking przy Muzeum Wsi Orawskiej. Dojazd zajmuje około godziny.

Jaskinia brestovska

Zwiedzanie Jaskini Brestovskiej


Wejście do jaskini jest płatne i odbywa się w towarzystwie przewodnika. Jaskinię można odwiedzić w okresie od 1 kwietnia do 31 października w godzinach od 9:30 do 15:00. Zwiedzanie odbywa się w 15 osobowych grupach. Każdy ze zwiedzających przy wejściu otrzyma latarkę czołówkę, gdyż jaskinia nie ma sztucznego oświetlenia. Do pokonania w jaskini czeka na nas 240 schodów oraz liczne drabinki i pomosty. W świetle latarek naszym oczom ukażą się liczne nacieki i masywy skalne, które na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.
1299
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net