Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Schronisko PTTK na Hali Ornak

Tatry, Dolina Kościeliska
Telefon:
+48 18 20 705 20

GSM:
+48 695 530 813

WWW:

E-mail:

Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis

Schronisko Górskie PTTK na Hali OrnakSchronisko turystyczne, które znajduje się na Małej Polance Ornaczańskiej w górnej części Doliny Kościeliskiej, w Tatrach Zachodnich, utrzymane jest stylu nowo zakopiańskim, wykonane z drewnianych bali. Z jego okien roztacza się widok na Bystrą, Błyszcz i Kominiarski Wierch. Otaczający schronisko kompleks leśny jest obszarem ochrony ścisłej. Jesienią odbywa się tutaj rykowisko jeleni, można też spotkać lisy, a nawet niedźwiedzie.

Nocleg w Schronisku Ornak


Schronisko Ornak udostępnia swoim gościom 48 miejsc noclegowych, na parterze znajduje się drewniana, stylowa sala jadalna z bufetem oraz kuchnia i recepcja. Wrzątek wydawany jest bezpłatnie. Można skorzystać z suszarni na mokrą odzież, kącika napraw sprzętu turystycznego oraz przechowalni plecaków.

Schronisko na Hali Ornak

Dojście do Schroniska PTTK Ornak


Do schroniska dotrzemy z Kir, spacer zajmie około 1 godz. 30 min. można też dojechać dorożką, w zimie natomiast saniami, do pobliskiej Polany Pisanej. Niedaleko znajduje się Staw Smreczyński, znad którego roztaczają się piękne widoki. Ze schroniska udamy się w Tatry Zachodnie a szczególnie na Czerwone Wierchy, Ornak, Starorobociański Wierch, Bystrą, Jarząbczy Wierch i Wołowiec. Można też się wybrać do Doliny Chochołowskiej oraz do jaskiń Doliny Kościeliskiej: Mroźnej, Mylnej i Raptawickiej. 
3838
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net