Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Schronisko PTTK w Roztoce

Tatry, Dolina Roztoki
Telefon:
+48 733 275 199

GSM:
+48 609 001 760

WWW:

E-mail:

Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis

Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w RoztoceSchronisko w Roztoce było drugim polskim schroniskiem, które powstało z inicjatywy Towarzystwa Tatrzańskiego. Budowę ukończono w 1876 roku, schronisku nadano imię Wincentego Pola, który był zasłużonym geografem, propagatorem turystyki górskiej oraz odważnym patriotą i uczestnikiem Powstania Listopadowego.
Schronisko położone jest w okolicy Wodogrzmotów Mickiewicza i pomimo swojej nazwy „schronisko w Dolinie Roztoki” znajduje się w Dolinie Białki.

Jest to znakomita baza wypadowa do Morskiego Oka i dalej na Rysy, Przełęcz pod Chłopkiem, Szpiglasową Przełęcz, Dolinę Roztoki, Dolinę Pięciu Stawów Polskich albo Rusinową Polanę.

Historia Schroniska w Roztoce


Historia schroniska w Roztoce zaczyna się w roku 1876, gdy postawiono tu pierwszy drewniany budynek, rozebrany w 1911 roku; pierwsze schronisko gościło Tytusa Chałubińskiego, Stanisława Witkiewicza czy Walerego Eljasza-Radzikowskiego. Obecny budynek ukończono rok później, zaś w latach 30. dokonano jego kilkukrotnej rozbudowy. W czasie wojny schronisko przez pewien czas służyło jako placówka hitlerowskiej straży granicznej, na szczęście po wojnie znów wróciło do pierwotnego charakteru i jest schronieniem dla turystów.

Schronisko PTTK w Roztoce

Warunki w schronisku Roztoka


Schronisko Roztoka oferuje swoim gościom 75 miejsc noclegowych w pokojach od 2 do 9 – osobowych. Znajduje się tu też jadłodajnia, bufet, świetlica, łazienki, prysznice, kuchnia oraz suszarnia turystyczna. Roztoka jest również miejscem edukacji i szkoleń dla miłośników gór.

Trasy ze schroniska w Roztoce


Ze schroniska można dojść szlakami do:
•    Doliny Pięciu Stawów Polskich (około 2 godz.)
•    Morskiego Oka (około 1:30 godz.)
•    Rówień Waksmundzką (około 1:30 godz.)
 
2769
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net