Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Ornak

Tatry,
Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis
Ornak

Pod nazwą Ornak rozróżniamy zarówno szczyt (1854m n.p.m.), jak i cały grzbiet górski, rozdzielający górne pasma dolin Chochołowskiej oraz Kościeliskiej. Ogromne walory widokowe, szczególnie na Starorobociański Wierch.
Na Ornak prowadzi zielony szlak z Iwanickiej Przełęczy, do której można z kolei dotrzeć od strony wspomnianych wyżej dolin, korzystając z żółtego szlaku.

Trasa na Ornak przebiega po prostym i niewymagającym terenie, od czasu do czasu pnąc się w górę. Walory widokowe są niestety ograniczone przez roślinność na początkowym etapie, co jednak wynagrodzone jest później: po wydostaniu się z lasu można oglądać w pełnej okazałości Bystrą (po słowackiej stronie), Wołowiec, Czerwone Wierchy i niektóre Szczyty Tatr Zachodnich. Czas przejścia z Iwanickiej Przełęczy na Ornak wynosi około 55'.

Po osiągnięciu szczytu można zejść z powrotem do Doliny Chochołowskiej (Iwanicką Przełęczą do Wyżniej Bramy Chochołowskiej) lub do Doliny Kościeliskiej na Halę Ornak (również przez Iwanicką Przełęcz). Dla wytrwałych czekają szlaki z Ornaku na  Siwą Przełęcz i dalej na Starorobociański Wierch, co nie powinno zająć więcej niż 2h.
2732
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net