Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Starorobociański Wierch

Tatry,
Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis
Starorobociański Wierch

W polskich Tatrach Zachodnich Starorobociański Wierch (2176m n.p.m.) jest najwyższym szczytem, skąd roztacza się widok na Bystrą. Niegdyś zbocza wykorzystywane były do wydobycia złóż żelaza (nawet od XVI wieku), obecnie częściowo zarośnięte. Szczyt góruje nad Doliną Starorobociańską, której nazwa, tak jak i samego wierzchołka, pochodzi od starej roboty, jak nazywane były niegdyś nieczynne wyrobiska surowcowe.

Na Starorobociański Wierch można się dostać z dwóch stron: od schroniska na Hali Ornak lub od Kończystego Wierchu. Pierwsze wejście rozpoczyna się wędrówką na Iwanicką Przełęcz, a następnie zdobyciem szczytu Ornak. Wędrując na Siwą Przełęcz a potem przez Liliowy Karb szlakiem zielonym, łączymy się ze szlakiem czarnym prowadzącym z Wyżniej Bramy Chochołowskiej (wędrówkę można więc zacząć i z tamtego miejsca). Stąd na Robociański Wierch idziemy już czerwonym szlakiem. Cała wędrówka trwa około 4,5h.

Trasa druga od Kończystego Wierchu jest krótsza i zaczyna się przy Polanie Trzydniówce w Dolinie Chochołowskiej. Wędrujemy szlakiem czerwonym przez Dolinę Jarząbczą do Trzydniowiańskiego Wierchu, skąd kierujemy się na Kończysty Wierch, a stamtąd finalnie do celu. Ze Starorobociańskiego Wierchu nie prowadzą dalej żadne szlaki, wracamy więc jedną z opisanych tras lub przy Kończystym Wierchu odbijamy na grań kierującą na Wołowiec.
3103
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net