Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Droga pod Reglami

34-500 Zakopane,
Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis
Droga pod Reglami

Idealnym miejscem na dłuższy spacer – przejście trwa około 3 godzin, a sama trasa mierzy 12,5 kilometra – zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, starszych turystów, jak i każdego chętnego piechura jest Droga pod Reglami. To niezwykle łagodny i cichy szlak, gdzie różnica wzniesień nie wynosi nigdy więcej niż 100 metrów. W czasie wędrówki można podziwiać przede wszystkim leśny i polny krajobraz górskich dolin oraz potoków. Z powodu zalesienia nie można co prawda podziwiać panoramy całych Tatr, ma się jednak doskonały widok na Podgórze Gubałowskie, Butorowski Wierch oraz Zakopane. Szlak dostępny jest zarówno dla pieszych, jak i dla rowerzystów całkowicie bezpłatnie.

Droga pod Reglami zaczyna się w Księżówce w Zakopanem, a kończy przy Siwej Polanie, znajdującej się przy wejściu do Doliny Chochołowskiej. W czasie trzygodzinnej wędrówki mija się wyloty dolin Białego, Bystrej, Kościeliskiej, Małej Łąki oraz Strążyskiej. Swoją nazwę Droga pod Reglami wzięła od reglowych wzniesień, które również mija się po drodze. Są to Sarnia Skała, Krokiew, Łysanki oraz Hruby Regiel.
Prócz tego atrakcjami są kompleks skoczni narciarskich (z popularną Wielką Krokwią), zamknięty kamieniołom, zabytkowy mostek nad Spadowcem, Sarni Żleb i Jaskinię Dziury (dojście zajmuje około 15 minut, więc warto sobie w ten sposób urozmaicić wyprawę).
3504
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2014 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net