Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Gubałówka i kolej szynowa PKL

34-500 Zakopane,
WWW:

E-mail:

Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis

Gubałówka i kolej szynowa PKLGubałówka (1 126 m n.p.m.) jest wzniesieniem położonym na Podgórzu Gubałowskim, stanowiącym znaną atrakcję turystyczną dla osób odwiedzających Zakopane. Ze szczytu rozpościera się najbardziej góralski krajobraz w tej części Zakopanego – widać stąd całą panoramę Tatr i miasta oraz oddaloną od Zakopanego o ponad 60 kilometrów Babią Górę.

Zakopane Gubałówka plaża

Kilkukilometrowy deptak zachęca do dłuższych spacerów i bliższego poznania Gubałówki od jej przyrodniczej strony. Wśród atrakcji wymienić trzeba wyjątkowo popularne gokarty, quady oraz parki linowe, a także największy w mieście zimowy skatepark z wyciągiem orczykowym. W ostatnich latach powstały tu również tereny do paintballu. Na Gubałówce można zjeść, wypocząć i – o ile pozwala pogoda – poopalać się na kocu, leżakach lub trawie. W czasie lata na szczycie organizowane są imprezy integracyjne, przejażdżki dorożkami, zaś w czasie zimy można skorzystać z typowych góralskich kuligów.

Kolej linowo - terenowa „Gubałówka”W 1938 roku w 168 dni powstała kolejka na Gubałówkę. Zbliżające się Narciarskie Mistrzostw Świata FIS, które w 1939 r. miały się odbyć w Zakopanem oraz zakończona powodzeniem inwestycja na Kasprowym Wierchu i Górze Parkowej (w Krynicy) zainspirowały Aleksandra Bobkowskiego – ówczesnego ministra komunikacji, do podjęcia kolejnego kroku ku rozwojowi Polskich Kolei Linowych.

Zakopane Gubałówka

W 2001 roku kolejce przywrócono drugą młodość. Starą technologię zastąpiono nowoczesną wraz z elektrycznym sterowaniem. Skrócono czas przejazdu z 5 do 3 minut. Jej popularność cały czas rośnie. Komfortowe wagoniki z przeszklonym dachem już podczas drogi wjazdowej pozwalają pasażerom podziwiać widoki niemalże na całe polskie Tatry. Długość przejazdu wynosi 1300 metrów z 300-metrową deniwelacją.
Na wzgórze można dostać się też kilkoma wytyczonymi, pieszymi szlakami. Warto rozważyć połączenie spaceru z przejazdem kolejką. Dzięki temu nasze pociechy poszaleją na zboczach Gubałówki, dziadkowie przypomną sobie czasy młodości, a my będziemy mieli okazję zabrać naszych najbliższych w wyjątkowe miejsce, które każdego dnia dzieli się z nami swym pięknem.
 
6657
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net