Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Kuźnice

34-500 Zakopane, Kuźnice
Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis

Kuźnice ZakopaneKuźnice to najbardziej znane ze wszystkich miejsc na turystycznej mapie Zakopanego ze względu na fakt, że właśnie tutaj zaczynają się liczne szlaki turystyczne, prowadzące między innymi na Kasprowy Wierch, Giewont, Kalatówki, do Doliny Gąsienicowej, nad Czarny Staw Gąsienicowy, do Doliny Kondratowej, Doliny Jaworzynki, Myślenickie Turnię, na Nosal przez Nosalową Przełęcz i na Czerwoną Przełęcz. Punkt wypadowy do klasztorów albertynek na Kalatówkach i albertynów na Śpiącej Górze. Z racji ogromnej roli turystycznej i łączenia wielu ważnych szlaków Kuźnice często są nazywane polską Bramą Tatr.

Zakopane - Kuźnice

Historia KuźnicHistoria tego miejsca zaczyna się pod koniec XVIII wieku i wiąże się z odkryciem rud żelaza. Kuźnice służyły wtedy za swoisty magazyn wydobywanych surowców, a następnie centrum hutnictwa w tym rejonie. Wszystkie budynki w 1888 roku zmodernizowano na inne, rozebrano lub z czasem uległy zniszczeniu. Od 1936 roku ruch w Kuźnicach znacznie się zwiększył z racji masowego zainteresowania turystów otwartą kolejną na Kasprowy Wierch.

W Kuźnicach kończy się nartostrada z Kotła Goryczkowego, a także znajduje się dolna stacja kolejki górskiej na Kasprowy Wierch oraz odnowiony zespół dworsko-pałacowy, który dzisiaj znany jest bardziej jako park, w którym okresowo odbywają się wystawy edukacyjne. W pobliżu znajduje się również pamiątkowy żelazny krzyż z 1839 roku oraz zabytkowe spichlerz i wozownia udostępnione do zwiedzania. W największym budynku mieści się Dyrekcja TPN.

Zakopane - Kuźnice

Jak dostać się do Kuźnic?Dojście wyłącznie pieszo lub dojazd taksówką, dorożką lub busem. Ścisły teren Kuźnic jest zamknięty dla prywatnego ruchu samochodowego. Na jego obszarze ulokowane są liczne stragany i sklepy z pamiątkami, restauracja, w której można coś zjeść po powrocie z gór lub zakupić prowiant przed wyruszeniem na szlaki. W okresie letnim można tu również wynająć konną bryczkę i dostać się nią do centrum Zakopanego lub wybrać się na historyczną przejażdżkę. Przepływający tamtędy potok jest miejscem odpoczynku i ochłody – w jego zimnych wodach można wymoczyć stopy po uciążliwej wędrówce.
 
4099
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net