Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Rówień Krupowa górna i dolna

34-500 Zakopane, Al. 3-go Maja
Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis

Równia Krupowa górna i dolna


W niektórych przewodnikach turystycznych Równia Krupowa nazywana jest zakopiańskim Central Parkiem i chociaż to pojęcie jest bardzo wymuszone, to jednak zarówno Górna, jak i Dolna Równia tworzą fantastyczny zielony teren w samym centrum Zakopanego. Na tym obszarze utworzony jest nawet Park Krajobrazowy Równi Krupowej, co tylko podkreśla wyjątkowe walory turystyczne, przyrodnicze i krajobrazowe tego terenu.

Teren Równi Krupowej jest podzielony na dwie części ulicą Kościuszki, tworząc Równię Górną i Równię Dolną. Pomysł na utworzenie zielonych terenów w Zakopanem powstał już pod koniec XIX wieku, natomiast na początku kolejnego stulecia utworzono tam dwa stadiony sportowe – zimowy i całoroczny. W roku 1977 Równie zostały przekształcone w Park Krajobrazowy i objęte ochroną przyrodniczą.

Zakopane dolna Rówień Krupowa - plac zabaw dla dzieci

Wypoczynek na Równi KrupowejRównia Krupowa Górna i Dolna to doskonałe miejsce do spędzenia wolnego czasu – liczne ławeczki umożliwiają odpoczynek w czasie dłuższych spacerów, zaś ogromne zielone przestrzenie kuszą do spędzania na nich całych dni na kocach i korzystania z promieni słonecznych.

Na Dolnej Równi Krupowej organizowane są różnego rodzaju koncerty, przedstawienia i imprezy plenerowe oraz festiwale, a w 2013r roku został oddany park rozrywki dla dzieci cieszący się wielką popularnością wśród mieszkańców jak i odwiedzających Zakopane gości. Górna Równia Krupowa kusi niesamowitymi widokami panoramy gór, w tym widokiem na szczyt Giewontu.

Zakopane górna Równia Krupowa - widok na Giewont

Wędrując alejkami Równi można też natknąć się na ustawione tam pomniki, szczególnie zaś drewnianych figur znajdujących się w pobliżu Alei 3 Maja.
 
24754
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net