Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Tama na potoku Bystra w Kuźnicach

34-500 Zakopane,
Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis

Tama na potoku Bystra w KuźnicachJedną z mniej znanych atrakcji dla turystów, ale często odwiedzaną przez rodowitych mieszkańców Zakopanego jest tama na potoku Bystra w Kuźnicach. Znajduje się ona mniej więcej w połowie drogi między centrum miasta a Kuźnicami, w których zaczyna się kilka głównych szlaków turystycznych. Dzięki temu tama jest częstym miejscem postoju i idealnym pretekstem do zrobienia kilku fantastycznych zdjęć.

Wypoczynek nad potokiem BystraW okresie lata przy tamie można spotkać wypasające się niewielkie stada owiec, rozłożyć koc i spędzić kilka przyjemnych godzin z rodziną – teren jest odsłonięty, dlatego okolica stwarza doskonałe warunki do opalania się. Sama tama liczy sobie już ponad 115 lat, ma długość około 100 metrów i wykonana jest ze skalnych bloków. Pozwala regulować przepływ potoku Bystra który od tamy płynie w uregulowanym kamiennym korycie oraz tworząc jednocześnie sztucznie wytworzony Foluszowy Potok płynący przez centrum Zakopanego. Lodowate wody obu potoków są nie lada atrakcją dla zmęczonych turystów schodzących z Nosala lub wracających bezpośrednio z Kuźnic, bo choć nie nadają się do kąpieli – z racji temperatury i silnego prądu – to zawsze można w nich pomoczyć nogi czy zwilżyć twarz. W bezpośrednim sąsiedztwie tamy można znaleźć szlaki – zielony do Kuźnic a następnie na Kasprowy Wierch lub do Kuźnic a potem na Nosal oraz niebieski, który prowadzi do Kuźnic – Kalatówek – i na Giewont lub do Kuźnic – na Boczań – i do Hali Gąsienicowej.

Zakopane tama na potoku Bystra. Murowanica - Kuźnice

Tama na potoku Bystra leży już na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, zaś kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się wejście na szlak do skałek na Nosalu. Pośrednią atrakcją związaną z tamą jest leżący niedaleko (przy Al. Przewodników Tatrzańskich) pomnik autorstwa Władysława Hasiora – Prometeusz Rozstrzelany – stworzony ku pamięci dwudziestu Polaków, którzy w czasie II wojny światowej zostali rozstrzelani przez Niemców na Wielkiej Polanie Kuźnickiej.
 
10333
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net