Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Tama na potoku Bystra w Kuźnicach

34-500 Zakopane,
Góry miejsca szlaki

Położenie na mapie

Opis
Tama na potoku Bystra w Kuźnicach

Jedną z mniej znanych atrakcji dla turystów, ale często odwiedzaną przez rodowitych mieszkańców Zakopanego jest tama na potoku Bystra w Kuźnicach. Znajduje się ona mniej więcej w połowie drogi między centrum miasta a Kuźnicami, w których zaczyna się kilka głównych szlaków pieszych. Dzięki temu tama jest częstym miejscem postojów dla turystów i idealnym pretekstem do zrobienia kilku fantastycznych zdjęć.

W okresie lata przy tamie można spotkać wypasające się niewielkie stada owiec, rozłożyć koc i spędzić kilka przyjemnych godzin z rodziną – teren jest odsłonięty, dlatego okolica stwarza doskonałe warunki do opalania się. Sama tama liczy sobie już ponad 115 lat, ma długość około 100 metrów i wykonana jest ze skalnych bloków. Pozwala regulować przepływ potoku Bystra który od tamy płynie w uregulowanym kamiennym korycie oraz tworząc jednocześnie sztucznie wytworzony Foluszowy Potok płynący przez centrum Zakopanego. Lodowate wody obu potoków są nie lada atrakcją dla zmęczonych turystów schodzących z Nosala lub wracających bezpośrednio z Kuźnic, bo choć nie nadają się do kąpieli – z racji temperatury i silnego prądu – to zawsze można w nich pomoczyć nogi czy zwilżyć twarz. W bezpośrednim sąsiedztwie tamy można znaleźć szlaki – zielony do Kuźnic a następnie na Kasprowy Wierch lub do Kuźnic a potem na Nosal oraz niebieski, który prowadzi do Kuźnic – Kalatówek – i na Giewont lub do Kuźnic – na Boczań – i do Hali Gąsienicowej.

Tama na potoku Bystra leży już na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, zaś kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się wejście na szlak do skałek na Nosalu. Pośrednią atrakcją związaną z tamą jest leżący niedaleko (przy Al. Przewodników Tatrzańskich) pomnik autorstwa Władysława Hasiora – Prometeusz Rozstrzelany – stworzony ku pamięci dwudziestu Polaków, którzy w czasie II wojny światowej zostali rozstrzelani przez Niemców na Wielkiej Polanie Kuźnickiej.
6440
Wyświetleń:


Atrakcje w miastach
Sprawdź atrakcje turystyczne w miastach:

Atrakcje turystyczne Podhala


Największe atrakcje w górach czekają na wszystkich tych, którzy szukają nie tylko aktywności na świeżym powietrzu, ale też relaksu w zaciszu SPA. Osoby przyjeżdżające na Podhale czeka szereg przyjemności – rozrywka w najlepszym wydaniu! Tylko od Was zależy jak spędzicie swój urlop w górach. Do wyboru są najbardziej popularne atrakcje turystyczne Podhala w tym regionalne restauracje.  Urlop spędzany na Podhalu może być wspaniałym czasem dla ludzi aktywnych oraz tych, którzy planują wypocząć. Spragnieni ruchu mają do wyboru baseny termalne i aquaparki, a zimą narty i snowboard.

Atrakcje turystyczne pod Tatrami  to jednak nie tylko najbardziej popularne zimą skutery śnieżne, a latem spływ przełomem Dunajca i quady. Atrakcje Podhala to także szeroko pojęta kultura, miejsca i imprezy dla dzieci, a przede wszystkim liczne imprezy i wycieczki organizowane dla całych rodzin. Firmy działające na terenie Podhala stale poszerzają ofertę atrakcji, wyjazdów, a także imprez z dużą dawką adrenaliny w tle. Chętni mogą zdecydować się na podróże przez góry, które umilają swoimi opowieściami doświadczeni przewodnicy tatrzańscy. Z pewnością największe atrakcje w górach znajdują się nie tylko na nizinach, ale też w schroniskach i wszędzie tam, gdzie można dostać się kolejką górską. Na chętnych czekają zorganizowane wycieczki jednodniowe i przyjemności w postaci kuligów, biesiad przy ognisku oraz imprez regionalnych. Turyści mogą korzystać z oferty tatrzańskich hoteli, pensjonatów i ośrodków rekreacyjno-sportowych.

Pojęcia takie jak sport i rekreacja nabierają w Tatrach zupełnie nowego znaczenia. Tatrzańską ofertę atrakcji sportowych można podzielić na dwie kategorie – dla amatorów mocnych wrażeń oraz tych, którzy w górach cenią nie tylko możliwość aktywnego wypoczynku. Coraz częściej można się załapać na bardzo atrakcyjne propozycje ośrodków z kategorii spa i wellness. Fantastyczne zabiegi, dogodne warunki cenowe, a przede wszystkim gwarancja spokoju i pełnego odprężenia są kuszącą perspektywą dla osób przepracowanych, planujących wypoczynek pod Tatrami i na Podhalu.
 


Atrakcje - na skróty
Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2014 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net