Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

34-500 Zakopane, Dolna Rówień Krupowa
Telefon:
+48 18 20 66 950

WWW:

E-mail:

kultura i folklor

Położenie na mapie

Opis
Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. 

Górale z różnych zakątków świata przybywają i przedstawiają niesamowitą historię swojego folkloru. 
Doroczny Festiwal Folkloru Ziem Górskich jest jednym z najistotniejszych elementów niepowtarzalnego klimatu Zakopanego i od bardzo wielu lat promuje góralską tradycję i kulturę.

To prestiżowa impreza folklorystyczna znana zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Najważniejszym założeniem Festiwalu jest prezentowanie nie tylko ojczystego folkloru, ale też tradycji i kultury z różnych zakątków świata. Przez kilkadziesiąt ostatnich lat w Festiwalu  uczestniczyło prawie 460 zespołów zagranicznych z ponad 60 krajów i około 200 polskich grup. Pod Tatrami pojawiły się już zespoły z Bułgarii, Hiszpanii, Jordanii, Kolumbii, Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Szwecji, Turcji, Węgier i Włoch.

Festiwal to także zmagania o najważniejsze nagrody - złotą, srebrną i brązową ciupagę, konkursy, wystawy, spotkania z artystami ludowymi i   plastykami, dni przewodnickie, uliczne korowody uczestników festiwalu i imprezy plenerowe.

Szereg atrakcji podczas Kiermaszu Sztuki Ludowej znajdują miłośnicy rękodzieła. Dzięki Festiwalowi bawi się nie tylko publiczność. Doroczne spotkanie w Zakopanem to również okazja do wzmacniania więzi i pielęgnowania kultury Górali podhalańskich.

Partnerem tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem jest Województwo Małopolskie w ramach projektu „Małopolska. I wszystko gra!”.
 
4422
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net