Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Wiosna Jazzowa Zakopane

34-500 Zakopane,
Telefon:
+48 18 20 66 950

Fax:
+48 18 20 66 656

WWW:

E-mail:

kultura i folklor

Położenie na mapie

Opis
Zakopiańska Wiosna Jazzowa jest wydarzeniem muzycznym, które na stałe wpisało się w kalendarz miasta. Pierwsza edycja miała miejsce w 2004 roku, gdy Unia Europejska rozszerzyła się o kolejnych członków, w tym Polskę.


Festiwal poza współczesnym akcentem, nawiązuje również do tradycji, jazz w Zakopanem rozbrzmiewał już w latach 30. XX wieku.
United Europe Jazz Festival odbywa się w okresie od końca kwietnia do połowy mają także w miastach: Banska Bystrica (SK), Hradec Kralove (CZ) i Salgotarjan (HU).


Zakopiański festiwal jazzowy to bogaty program polskich, jak i zagranicznych gwiazd. W trakcie piętnastu edycji festiwalu gościliśmy artystów m.in. z Ameryki, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Estonii, Włoch i Czech, a byli wśród nich Chris Barber, Enrico Rava, Ondrej Havelka, Stanley Breckenridge, legendarny Golden Gate Quartet, Jacksons Singers, Harriet Lewis, czy też Nigel Kennedy. Polską scenę jazzową reprezentowali m.in. Tomasz Stańko, Wojciech Karolak, Janusz Muniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Baron, Janusz Muniak, Adam Bałdych, Leszek Możdżer, Włodek Pawlik. 
27
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net