Dworzec - rozrywka - klub - Zakopane

Dworzec

klub

Trasa
Zapisz
ZADZWOŃ
WWW

Mapa
Zakopane
Krupówki 12

Zamknięte
Poniedziałek
9:00 - 22:00

Wtorek
Zamknięte

Środa
9:00 - 22:00

Czwartek
9:00 - 22:00

Piątek
9:00 - 4:00

Sobota
9:00 - 4:00

Niedziela
9:00 - 22:00

Cennik
{prices_text_}
Szczegółowy cennik znajduje się na stronie Dworzec
Zbliżające się imprezy (2)
Zako_Twory - targi dizajnu pod Giewontem vol. 7
targi
11:00  |  07.12.2019


Gramy dla Julka
koncert
19:00  |  07.12.2019


{imp_text_more_}
Facebook
E-mail

Dworzec to przestrzeń  wielkofunkcyjna, w  obszarze  której działają 3 subbrandy: kawiarnia, bistro i klub.

Idea została oparta na podłożu historycznym budynku Dworca Tatrzańskiego, ul. Krupówki 12 w Zakopanem. Dwór Tatrzański, kasyno Towarzystwa Tatrzańskiego pełnił funkcję pierwszego zakopiańskiego domu kultury.
W planowanym kształcie działalność będzie prowadzona w formie multifunkcjonalnej przestrzeni o powierzchni 630 mkw. Na przestrzeń tą składają się z trzy wzajemnie przenikające się formy:

Kawiarnia „Dworcowa Caffe” – unikatowa, specjalistyczna kawiarnia z własnym brandem kawowym DWORZEC, opartym na specjalnie przygotowanych mieszankach świeżo wypalanych kaw oferowanych przez profesjonalną palarnię CoffeeZone. Ofertę tej przestrzeni uzupełniają przygotowywane na miejscu śniadania, świeże soki oraz smoothie.
Lokal otwarty jest od wczesnych godzin porannych (8.00-20.00).

Bistro „Stacja Mienso” – concept gastronomiczny zlokalizowany jest na tym samym poziomie i bezpośrednio skomunikowany z kawiarnią.
Otwarty od pory lunchu (13.00-22.00). Liczba miejsc siedzących 80.
Autorska kuchnia zorientowana na lokalne produkty, której sercem jest piec firmy Xoven opalany węglem drzewnym. Lokal oparty jest na formacie Open Kitchen. Krótka i zmieniająca się karta daje dużą różnorodność oferty oraz możliwość prezentowania produktów od lokalnych przedsiębiorców.
Mocnym punktem oferty Bistro jest szeroki wybór win pochodzących z renomowanych winnic europejskich dostarczanych przez firmy Wineonline oraz Lutomski.Wino. Istnieje możliwość stworzenia indywidualnego menu dla grup wraz z doborem win. Kuchnia oferuje również „dania na życzenie”.

„Klub Turysty” – na górnym poziomie lokalu znajduje się wielofunkcyjna przestrzeń do organizacji wydarzeń eventowych i kulturalnych jak: wystawy i wernisaże, spektakle teatralne, projekcje filmowe, spotkania autorskie, koncerty kameralne, prelekcje, prezentacje, warsztaty dla dzieci i dorosłych, festiwale i imprezy towarzyszące.
Lokal w całości mieści 400 osób, Klub Turysty to 200 miejsc siedzących, 300 miejsc stojących (możliwość ustawienia stolików koktajlowych).
Organizowane wydarzenia są istotnym aspektem prowadzonej działalności.

Stawiamy również na współorganizację wydarzeń cyklicznych odbywających się na Podhalu takich jak MFFZG w Zakopanem,  JoyRide Days oraz Festiwalu Filmów Górskich. Klub Turysty angażuje się również w organizację imprez o charakterze ekologicznym, tak ważnych dla regionu Podhala. Wspieramy także zakopiańską młodzież z ZSP im. Antoniego Kenara w organizacji wernisaży, gdzie prezentowane są parce uczniów i absolwentów.

Działalność prowadzona jest również w trzech przestrzeniach na zewnątrz budynku Dworca Tatrzańskiego. Przed lokalem znajduje się ogródek gastronomiczny o powierzchni 200 mkw. Na parterze jest taras o powierzchni 80 mkw, oraz ogród o powierzchni 2000 mkw w formie Strefy Chillout. Na terenie ogrodu istnieje możliwość zorganizowania np regionalnych targów żywnościowych, kina letniego itp. Teren naszego ogrodu jest największym placem zieleni usytuowanym w centrum miasta.

Z ostatniej chwili: Dworzec został laureatem nagrody EkoJanosik w kategorii Przedsiębiorstwo Edycji 2018 na gali zamykającej EkoForum Zakopane 2018.
Galeria zdjęć (10)
Dworzec - rozrywka - klub - Zakopane
Dworzec - rozrywka - klub - Zakopane
Dworzec - rozrywka - klub - Zakopane
Dworzec - rozrywka - klub - Zakopane
Dworzec - rozrywka - klub - Zakopane
+5


ZOBACZ ATRAKCJE
copyright © 2019 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
Dworzec
Zakopane, Krupówki 12