Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Teatr Witkacego

34-500 Zakopane, Chramcówki 15
Telefon:
+48 18 20 00 660

GSM:
+48 600 001 514

Fax:
+48 18 20 68 297

WWW:

E-mail:

kultura i folklor

Położenie na mapie

Opis
Teatr Witkacy Zakopane

Dramatyczny, zawodowy Teatr St. I. Witkiewicza jest instytucją kultury Województwa Małopolskiego.

Chęć dążenia do prawdy i bunt wobec szarej rzeczywistości, spowodowały pragnienie stworzenia właśnie tu, w Zakopanem teatru artystycznego, metafizycznego i potrzebnego. Nieprzypadkowo więc St. I. Witkiewicz (1885-1939) – postać tajemnicza, owiana legendą - malarz, dramatopisarz, filozof, teoretyk teatru, człowiek sztuki, związany przez znaczną część życia z Zakopanem, został patronem miejsca, które ma pełnić rolę centrum kulturalnego w turystycznej miejscowości.

Szacunek wobec widza, gościnność, która spotykała przybywających w progi Teatru na Chramcówkach zyskały Teatrowi Witkiewicza sławę miejsca wyjątkowego. Chodziło o rzecz w przybytku kultury, zdawałoby się, podstawową - o afirmację człowieczeństwa. Człowiek nie zepchnięty do roli intruza i natręta, lecz wyniesiony do rangi gościa, pożądanego i oczekiwanego; człowiek - któremu oznajmiono jego cudowną godność, zatem człowiek wolny, swobodny, twórczy - oto widz jakiego zawsze pragnął Teatr Witkacego.

Teatr im. St. I. Witkiewicza widzi swoje powołanie w kreowaniu takiego modelu artystycznego zdarzenia, które pobudza do otwartości i jest szansą dialogu. Idąc tym tropem wraz z powstałą w 1990 roku Tatrzańską Fundacją Sztuki im. Stanisława Witkiewicza, pragnie przywrócić Zakopanemu rangę jednego z najbardziej twórczych ośrodków życia artystycznego i intelektualnego w Polsce, jaką cieszyła się stolica Tatr za czasów St. Witkiewicza i jego syna Witkacego.
9217
Wyświetleń:


Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net