04:05


Opcje
wszystkie miejscowości  -  lista  -  odległość od obiektu
wybierz opcje
Baseny termalne

Tatry i Podhale kojarzą się przede wszystkim z górskimi wycieczkami, narciarstwem i wspinaczką. Któż nie marzy o ciepłej kąpieli i masażu po zdobyciu wysokiego szczytu lub powrocie z wyczerpującej wycieczki czy narciarskiej trasy? Warto zwrócić uwagę na źródła termalne i wykorzystujące je baseny i kąpieliska. Sporo takich obiektów powstało na Podhalu i Słowacji, niedaleko granicy z Polską, po odkryciu złóż gorących wód na tym terenie.

Rozmaite rodzaje relaksu oferują baseny i kąpieliska termalne. Temperatura wody utrzymywana jest w granicach 30-38 stopni C, a oferta każdego obiektu jest zróżnicowana. Niemal wszędzie znajduje się duży basen rekreacyjny z torami do pływania; mniejszy basen ze stanowiskami do masażu; małe baseny i brodziki z fontannami i atrakcjami dla dzieci; zjeżdżalnie wodne wewnętrzne i zewnętrzne. W zależności od obiektu możemy wybrać kąpiel na zewnątrz lub w środku, płynąć rwącą rzeką, skorzystać z jacuzzi lub udać się do sauny.

Wszystkie baseny i kąpieliska termalne czynne są niemal przez cały dzień, siedem dni w tygodniu, a niektóre oferują okresowe imprezy typu „noc basenów”. Cennik uzależniony jest od czasu, jaki chcemy spędzić na zabawach w wodzie oraz od ilości osób (zniżki dla rodzin i grup są w ofercie wszystkich obiektów). Wszędzie dostępne są szatnie z przebieralniami, możliwość skorzystania z masażu oraz restauracje, kawiarnie i punkty gastronomiczne.

Woda termalna zawiera związki siarki oraz borowinę, które już od starożytności stosowane były w leczeniu różnych chorób przewlekłych. Związki tych pierwiastków wykorzystywane są w inhalatoriach i centrach SPA, które znajdują się w kompleksach basenowych. Zatem baseny termalne to nie tylko dbanie o fizyczny relaks, ale również o zdrowie.W wybranym terminie i kategorii nie znaleziono żadnej imprezy lub wydarzenia.