szukaj
Białka Tatrzańska
aktualnie brak imprez i wydarzeń.
Zobacz imprezy i wydarzenia w innych miejscowościach:
Polecane
impreza klubowa
21:30 | 2024-03-02
Le Scandale Zakopane - Zakopane
impreza klubowa
21:30 | 2024-03-01
Le Scandale Zakopane - Zakopane
wystawa
2024-03-01
Zakopane Gubałówka - Zakopane
Nowe
wystawa
10:00 | 01.03.2024
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego - Zakopane
wystawa
9:00 | 05.05.2024
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza - Zakopane
wystawa
10:00 | 01.03.2024
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego - Zakopane
wystawa
01.03.2024
Galeria Władysława Hasiora - Zakopane
Co warto wiedzieć!
Imprezy Białka Tatrzańska

Imprezy w Białce Tatrzańskiej

Organizowane przez cały rok imprezy w Białce Tatrzańskiej sprawiają, że miejscowość ta atrakcyjna jest turystycznie nie tylko zimą, ale też latem. Różnorodne koncerty, regionalne imprezy plenerowe, wydarzenia sportowe oraz zajęcia dla dzieci odbywają się tu przez cały rok. Miłośnicy białego szaleństwa pokochali Białkę Tatrzańską za bardzo dobre warunki do uprawiania narciarstwa, wspaniałe widoki oraz Termę Bania z basenami z wodą geotermalną. Sezon letni jest równie atrakcyjny. Piesze wędrówki, wycieczki rowerowe, koncerty i festiwale sprawiają, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miasteczek w okolicy Zakopanego.

Koncerty w Białce Tatrzańskiej

Na koncerty w Białce Tatrzańskiej chętnie przyjeżdżają turyści i mieszkańcy z całego Podhala. Kultura na Bani to cykl koncertów organizowanych w sezonie letnim. Zagrały tu m.in. takie zespoły jak: Voo Voo, Zakopower, Gooral, Future Folk i Trebunie Tutki oraz Tymon Tymański, Sidney Polak i wielu innych. Przy okazji tych wydarzeń wyświetlane jest również Letnie Kino na Stoku oraz organizowane są zajęcia dla dzieci. Warto zapoznać się z kalendarium Kultury na Bani i zobaczyć co ciekawego będzie się działo podczas pobytu na Podhalu. Kolejną wyjątkową imprezą w Białce Tatrzańskiej jest Festyn Białczański, który organizowany jest nieprzerwanie od 1996 roku. W pierwszych latach odbywał się nad brzegiem rzeki Białki, w roku 2006 został przeniesiony w okolice Kotelnicy Białczańskiej. Białczańska scena w pierwszy weekend sierpnia zapełnia się gwiazdami, można posłuchać na żywo hitów znanych z radia oraz zespołów, które wykonują muzykę góralską. Poza muzyczną rozrywką organizatorzy przygotowują również inne atrakcje, jak chociażby wybór Cepra i Ceperki Roku. Każdy kto ukończył 18 lat może spróbować swych sił i zdobyć ten zaszczytny tytuł. Wystarczy tylko pokonać rywali w wyszukanych konkurencjach. Uprzedzamy, że nie będzie łatwo, ale za to bardzo zabawnie.

Imprezy sportowe w Białce Tatrzańskiej

Ta urokliwa okolica zasłynęła również dzięki odbywającym się imprezom sportowym w Białce Tatrzańskiej. Piknik Biegowy Ekamedica Goniacka został bardzo dobrze przyjęty przez amatorów biegania. Regionalny klimat imprezy, piękne widoki na góry i oryginalne upominki sprawiają, że Białka w lipcowy weekend gromadzi miłośników biegania. Warto śledzić też kalendarium Festiwalu sportowo – muzycznego Hunt Run, który także ma miejsce u stóp Kotelnicy Białczańskiej. Podczas tej imprezy odbywają się tu biegi z przeszkodami dla dorosłych i dzieci. Można liczyć na ciekawe sztuczne i naturalne przeszkody, kamienie i błoto. Zdecydowanie jest to zabawa dla całych rodzin. Wieczorem na uczestników i osób towarzyszących czekają koncerty, zabawy integracyjne i gry. W zimie, poza świetnie przygotowanymi stokami narciarskimi, Białka Tatrzańska zaprasza na liczne wydarzenia. Garmin Winter Sports Festival, Mobilna Ścigacka czy OSCYP to imprezy, które są widowiskowe i bardzo atrakcyjne nie tylko dla uczestników. Można przyjść i pokibicować. Wszyscy startujący z pewnością to docenią. W lipcu, na stokach narciarskich Białki odbywają się zawody w zjeździe na monsterrollerach, czyli górskich terenowych hulajnogach. Poza podziwianiem rywalizacji, pojazdy można wypożyczyć i jeździć na nich po stoku. Nową formę imprezy oferuje Sport & Fun Festiwal, jest to jedyne tego typu wydarzenie na Podhalu. Podczas tego wydarzenia zobaczycie pokazy trialu motocyklowego. Zawsze jest kolorowo, sportowo, koncertowo i wesoło.

Imprezy Sylwestrowe w Białce Tatrzańśkiej

Przygotowane imprezy Sylwestrowe w Białce Tatrzańskiej sprawią, że Nowy Rok przywitasz w wyjątkowy sposób. W hotelach organizowane są bale oraz zabawy z orkiestrą góralską, wystawne kolacje i inne imprezy. Niebanalny sposób spędzenia tego wyjątkowego dnia oferują Termy Bania, które organizują „Sylwester w gaciach i bez gaci”. Co to oznacza? Sylwester w gaciach to zabawa w części basenowej, natomiast Sylwester bez gaci – w Strefie Saunarium. Sprawdź oferty i zdecyduj, który rodzaj wejścia w Nowy Rok wybierzesz.
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
{div_buy_onl_}