szukaj
Uphill Zachodniego Podhala  - zawody - sportowe - Kościelisko

Uphill Zachodniego Podhala

zawody
Zapisz
Facebook
E-mail
Kalendarz

19.09.2020
11:00
Mapa
.
Kościelisko, .

{tickets_}
Inne imprezy organizatora ({imp_count})
{imp_text_}
{imp_text_more_}
Uphill Zachodniego Podhala, Kościelisko


W sobotę 19 września 2020 roku na trasie z Cichego na Gubałówkę odbędzie się Uphill Zachodniego Podhala - pierwszy w historii otwarty bieg na nartorolkach na Podhalu. Zawody są zaliczane do klasyfikacji generalnej cyklu Vexa Skiroll Tour. Trasa biegu mierzy 10 km, a pokonywane przewyższenie to 390 m. Impreza jest jednym z łatwiejszych polskich biegów pod górę, świetnie więc nadaje się na debiut w nartorolkowych zawodach.

Uphill Zachodniego Podhala odbędzie się w sobotę 19 września o godzinie 11:00 na trasie prowadzącej z Cichego w gminie Czarny Dunajec na Gubałówkę w gminie Kościelisko. Trasa tych zawodów jest bardzo zróżnicowana, a bieg należy do ciekawszych w tegorocznym cyklu Vexa Skiroll Tour.

Pierwsze 2,3 km trasy zawodnicy będą pokonywać szeroką i lekko pnącą się do góry drogą. Później po ostrym skręcie w lewo czeka ich blisko kilometr bardzo stromego podbiegu po stosunkowo wąskiej asfaltowej drodze wijącej się pomiędzy góralskimi gospodarstwami. Po przebiegniętych 3 km od startu trasa się wypłaszcza. Kolejne ponad 5 km drogi to sporo łagodnych podbiegów, odcinków płaskich, a nawet kilka bardzo delikatnych, krótkich i bezpiecznych zjazdów. Ostatnie 1,3 km prowadzi po równym, ciągłym lecz gruboziarnistym asfalcie. W pierwszej części tego fragmentu zawodnicy pokonują lekki zjazd, który prowadzi w linii prostej i zakończony jest przeciwstokiem, następnie już do samej mety czeka ich stromy podbieg. By zmierzyć się z Uphillem Zachodniego Podhala sportowcy będą musieli wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami.

Impreza jest jednym z biegów cyklu Vexa Skiroll Tour. Udział jest otwarty dla wszystkich biegaczy nartorolkowych niezależnie od tego, czy startują z myślą o klasyfikacji generalnej cyklu, czy nie. W zawodach mogą zmierzyć się zarówno zawodnicy z licencjami sportowymi PZN i PZBiath, jak też sportowcy niezrzeszeni, popularnie zwani amatorami.

W Uphillu Zachodniego Podhala można wystartować w jednej z trzech konkurencji: techniką klasyczną lub dowolnie na nartorolkach sportowych lub na sprzęcie z pompowanymi kołami dowolną techniką. Uczestnicy biorą udział w zawodach na własnym sprzęcie, regulamin wymaga stosowania kół z czarnej gumy o dowolnej prędkości. Klasyfikacje będą prowadzone w kategoriach open kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych, męskich co 10 lat i połączonych kobiecych.

Zapisy odbywają się przez internet do czwartku 17 września na stronie zapisy do biegów Vexa Skiroll Tour. Organizatorzy proszą o zgłaszanie się przez internet, gdyż pozwoli im to na lepsze przygotowanie się do liczby startujących w biegu. M.in. trzeba przewidzieć liczbę miejsc w busach zwożących uczestników z mety na start. Zgłoszenie przez internet daje też oszczędności w opłacie startowej, którą w niższej stawce można wpłacić gotówką w biurze zawodów tuż przed biegiem. Kto nie może zarejestrować się internetowo, będzie mógł zrobić to osobiście w biurze zawodów najpóźniej na godzinę przed planowaną godziną startu.

Organizatorami imprezy są: Gmina Kościelisko, Gmina Czarny Dunajec z pomocą lokalnego Centrum Kultury i Promocji, MT-Sport i portal nartorolki.pl.

Lokalni zawodnicy, jak też przyjeżdżający do Małopolski z bardziej odległych zakątków kraju, mogą w jeden weekend zmierzyć się w dwóch biegach organizowanych w niewielkiej odległości od siebie. Po sobotnich zawodach można przejechać do gminy Stary Sącz w Beskidzie Sądeckim, gdzie w niedzielę 20 września o 11:00 rozpocznie się Przehyba Uphill, jeden z najstarszych polskich otwartych biegów na nartorolkach odbywający się na najbardziej wymagającym podbiegu w naszym krajucopyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Uphill Zachodniego Podhala
Kościelisko, .
{div_buy_onl_}