szukaj
 
wybierz datę od
wybierz datę do

1
wybierz datę od
Zobacz wszystkie imprezy i wydarzenia w Zakopanem
Zakopane {title_filtr}x
kluby
impreza klubowa
21:30 | 14.06.2024
Le Scandale Zakopane - Zakopane

impreza klubowa
21:30 | 15.06.2024
Le Scandale Zakopane - Zakopane

dyskoteka
21:30 | 15.06.2024
Klub Vavavoom - Zakopane

dyskoteka
21:00 | 20.06.2024
Klub Vavavoom - Zakopane

dyskoteka
20.06.2024
Klub Vavavoom - Zakopane

koncerty
koncert folkowy
19:00 | 20.06.2024
Browar Watra - Zakopane

regionalne
sportowe
Impreza sportowa
10:00 | 14.06.2024
- Zakopane

Impreza sportowa
10:00 | 14.06.2024
- Zakopane

Impreza sportowa
10:00 | 14.06.2024
- Zakopane

Impreza sportowa
11:00 | 29.06.2024
- Zakopane

kultura
wystawa
8:00 | 14.06.2024
Muzeum Kornela Makuszyńskiego - Zakopane

wystawa
9:00 | 14.06.2024
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza - Zakopane

wystawa
9:00 | 14.06.2024
- Zakopane

wystawa
10:00 | 14.06.2024
Centrum Kultury Rodzimej "Czerwony Dwór" w Zakopanem - Zakopane

wystawa
10:00 | 14.06.2024
Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem - Zakopane

wystawa
14:00 | 14.06.2024
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego - Zakopane

wystawa
18:00 | 14.06.2024
Kawiarnia Kmicic - Zakopane

wystawa
18:00 | 16.06.2024
Kawiarnia Kmicic - Zakopane

kultura - spotkanie
18:00 | 16.06.2024
Kawiarnia Kmicic - Zakopane

wydarzenie kulturalne
10:00 | 17.09.2024
- Zakopane


POLECAMY
Co warto wiedzieć!
Imprezy Zakopane

Jakie są najciekawsze imprezy w Zakopanem?

Szeroka i różnorodna oferta ciekawych imprez w Zakopanem przez cały rok przyciąga turystów do stolicy Tatr. Odbywają się tu koncerty, festiwale, imprezy sportowe i klubowe a także wiele imprez dla dzieci. Jednym z ciekawszych wydarzeń, które stały się już zakopiańską tradycją są rozgrywane na Kalatówkach Zawody o Wielkanocne Jajo. Zawodnicy rywalizują w dwóch kategoriach: jazda stylowa i slalom równoległy. Urozmaiceniem widowiska jest wymóg startu na starym sprzęcie narciarskim. Miłośnicy Tatr nie mogą przegapić Spotkań z Filmem Górskim – to nie tylko pokazy filmów o tematyce górskiej, ale również prelekcje alpinistów i podróżników, dyskusje, wycieczki w góry, jednym słowem niepowtarzalna okazja do spotkania niezwykłych ludzi.

Gdzie spędzić Sylwestra w Zakopanem?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić Sylwestra w Zakopanem, masz do wyboru cały szereg opcji. Już od kilku lat właśnie w zimowej stolicy Polski odbywa się Sylwester z Dwójką. Warto w tym wydarzeniu uczestniczyć, choćby ze względu na dobór występujących na nim artystów, który co roku zapewnia dobrą zabawę. Jeżeli wolisz bardziej kameralne imprezy, większość hoteli i pensjonatów w Zakopanem konkuruje z miejskim Sylwestrem organizując własne wydarzenia. Bal z kuligiem i ogniskiem gwarantuje niezapomniane wrażenia, które będziesz wspominać przez cały kolejny rok!

Imprezy sportowe w Zakopanem

Górski klimat sprzyja organizowaniu rozmaitych imprez sportowych w Zakopanem. Odbywają się one przez cały rok. Zimą oczywiście królują skoki narciarskie – oprócz zawodów Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi zawodnicy rywalizują także w FIS Cup. Tę niepowtarzalną atmosferę panującą na trybunach zakopiańskiej skoczni koniecznie trzeba poczuć. Amatorzy zimowego szaleństwa mogą spróbować swoich sił w Mistrzostwach Polski Amatorów w Pucharze Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Rywalizacja połączona jest ze wspaniałą zabawą dla całej rodziny – przedział wiekowy jest bardzo szeroki. Zawody No Limit Kasprowy rozgrywane na stokach Kasprowego Wierchu także dają możliwość startu w slalomie gigancie amatorom z całego świata. Zakopane przyciąga również biegaczy – jednym z najważniejszych biegów jest Bieg Ultra Granią Tatr. Zawodnicy biorący w nim udział muszą pokonać 70 kilometrów bardzo wymagającej, trudnej technicznie trasy. 60-kilometrowa trasa biegu Tatra Fest prowadzi przez malownicze doliny i najwyższe szczyty zachodniej części Tatr. Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem daje możliwość dostosowania dystansu pod swoje możliwości – każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Prawdziwe wyzwanie stanowi Bieg na Kasprowy, na 8-kilometrowej trasie do pokonania jest ponad 100 metrów przewyższenia. Przy okazji Spotkań z Filmem Górskim organizowany jest Bieg Przedni, który nie jest zbyt trudny technicznie, ale daje możliwość podziwiania panoramy Tatr Zachodnich.

Festiwale w Zakopanem

Liczne festiwale w Zakopanem przyciągają turystów. Jednym z ciekawszych jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach”. Oferta imprezy jest bardzo różnorodna, oczywiście głównym punktem festiwalu są koncerty, ale towarzyszą im także rozmaite wydarzenia kulturalne, co pozwala trafić do szerszego grona odbiorców. W ubiegłych latach były to spektakle teatralne, wystawy malarstwa i fotografii, pokazy mody oraz widowiska taneczne. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich to wyjątkowe wydarzenie promujące tradycję i kulturę góralską. Oprócz występów ludowych zespołów z całego świata czeka na nas bardzo dużo innych atrakcji, między innymi Mistrzostwa Podhala w Powożeniu, wystawa owczarków podhalańskich czy kiermasz sztuki ludowej i rzemiosła artystycznego. Zakopiańska Wiosna Jazzowa to festiwal, na który bez wątpienia czekają wszyscy miłośnicy jazzu. Ze względu na bogaty program, polskich i zagranicznych muzyków najwyższej klasy oraz malownicze krajobrazy wokół, jest to wydarzenie obowiązkowe dla każdego melomana. Fani jazzu docenią też atmosferę odbywającego się na Kalatówkach już od kilkudziesięciu lat festiwalu Jazz Camping – jam sessions, kino festiwalowe, wernisaże i oczywiście plejada polskich gwiazd jazzu to atrakcje, których możemy się tam spodziewać.

Imprezy muzyczne w Zakopanem

Wybór imprez muzycznych w Zakopanem jest na tyle duży, że każdy może znaleźć coś, co odpowiada jego gustom. Na Gubałówce w letnie soboty odbywają się koncerty z cyklu Hej Fest, na których można bawić wśród pięknych górskich krajobrazów przy dźwiękach muzyki najpopularniejszych polskich artystów. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego to możliwość uczestniczenia w koncertach symfonicznych, kameralnych i recitalach, które odbywają się we wnętrzach odnoszących się do historii Zakopanego. Rozmaite koncerty organizowane są w zakopiańskich klubach, między innymi w Dworcu Tatrzańskim, Kawiarni Kmicic, Karczmie pod Gontem, Nosalowym Dworze, Appendix. Fanom muzyki klubowej na pewno przypadną do gustu imprezy w klubach takich jak Le Scandale czy VaVaVoom.

Imprezy dla dzieci w Zakopanem

Stolica Tatr nie zaniedbuje najmłodszych, organizując wiele imprez dla dzieci w Zakopanem. Od kilkudziesięciu już lat młodzi narciarze i narciarki mierzą się w Zawodach Koziołka Matołka w różnych konkurencjach: biegach narciarskich, skokach, slalomie gigancie i snowboardzie. Zawody rozgrywane w ramach Memoriału Kornela Makuszyńskiego odbywają się na Polanie Szymoszkowej i Wielkiej Krokwi. Dzieci w wieku od 4 do 14 lat mogą rywalizować na stokach Nosala o Puchar Misia Stramusia – każde dziecko biorące udział w zawodach będzie nagrodzone, dodatkowo na najmłodszych czeka mnóstwo innych atrakcji. Światowy Dzień Śniegu to wydarzenie mające zachęcać dzieci do uprawiania sportów zimowych. Głównym punktem programu są zawody w konkurencjach: narciarstwo alpejskie, snowboard, narciarstwo biegowe, dzieci mają również możliwość postawienia pierwszych kroków w sportach zimowych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Muzeum Tatrzańskie oferuje spory wybór zajęć edukacyjnych dla dzieci, między innymi warsztatów, animacji, lekcji muzealnych, spotkań górskich. Co roku Zakopane organizuje rodzinny festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W programie festynu znajdziemy liczne warsztaty, pokazy i koncerty. Świetna zabawa, bez względu na wiek, gwarantowana!

Letnie imprezy w Zakopanem

Wakacyjny urlop urozmaicą letnie imprezy w Zakopanem. Przez całe wakacje, od 1 lipca do 31 sierpnia, odbywają się bezpłatne seanse filmowe w ramach Kina Letniego. Akcja „Czyste Tatry” pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym – sprzątanie gór odbywa się w radosnej atmosferze zabawy połączonej z rywalizacją, w programie oprócz konkursów są także spotkania z ciekawymi ludźmi, projekcje filmów, ogniska i koncerty. Co roku w sierpniu odbywają się w Zakopanem Europejskie Targi Produktów Regionalnych. To niepowtarzalna okazja, aby spróbować potraw charakterystycznych dla różnych regionów Europy. Dla upamiętnienia wizyty Jana Pawłą II pod Giewontem organizowany jest cykl imprez Dni Zakopanego. Bardzo różnorodny program zapewnia świetną zabawę. Sportowych emocji latem dostarczy etap Tour de Pologne startujący z Zakopanego. Kolarzom bez wątpienia przyda się doping przed tak trudnym etapem wyścigu, warto ich wesprzeć a przy okazji poczuć tę fantastyczną atmosferę.
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
{div_buy_onl_}