szukaj
Najświętsze serce - seans filmowy - kino - Zakopane

Najświętsze serce

seans filmowy
Zapisz
Facebook
E-mail
Kalendarz

13.03.2020 - 19.03.2020
13:00 lektor

20.03.2020 - 26.03.2020
17:00
N 20 zł, U 17 zł
Organizator:
Kino Giewont
Inne imprezy organizatora ({imp_count})
{imp_text_}
{imp_text_more_}
Najświętsze serce, Kino Giewont, Zakopane


W związku z zaistniałą sytuacją panującą w Polsce oraz rozporządzeniu Ministra Kultury Piotra Glińskiego o ograniczeniu działalności wszystkich instytucji kulturalnych w okresie epidemii koronawirusa, Kino Giewont będzie nieczynne w dniach 12-26.30.2020. Za utrudnienia przepraszamy.

_______________________________________________________________________________________
Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić. Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca. Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.
Galeria wideo (1)copyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Najświętsze serce
Zakopane, Kościuszki 4
{div_buy_onl_}