szukaj
U Karola z Atmy: Maciej Kiełpiński - koncert - koncerty - Zakopane

U Karola z Atmy: Maciej Kiełpiński

koncert
Zapisz
Facebook
E-mail
Kalendarz

16.11.2020
18:00
Mapa
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”
Zakopane, Kasprusie 19

wstęp wolny
Organizator:
Muzeum Narodowe w Krakowie
Inne imprezy organizatora ({imp_count})
{imp_text_}
{imp_text_more_}
U Karola z Atmy: Maciej Kiełpiński, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”, Zakopane


Muzeum im. Karola Szymanowskiego w willi "Atma" zaprasza na koncerty "u Karola z Atmy".

16 stycznia 2020 o 18:00 zapraszamy na fortepianowy koncert Macieja Kiełpińskiego.
W programie: Wolfgang Amadeusz Mozart, Karol Szymanowski, Joaquín Turina. Zapraszamy do wysłuchania koncertu w towarzystwie cennych ilustracji Zofii Stryjeńskiej, eksponowanych w Atmie w ramach pokazu Zofia Stryjeńska z wizytą u Karola Szymanowskiego!


"Atma" to jedyne w świecie muzeum biograficzne Karola Szymanowskiego, "ojca" polskiej muzyki współczesnej – w maju 2013 otwarte po generalnym remoncie. W tej tak ulubionej przez kompozytora góralskiej "chałupie" w Zakopanem, gdzie odnalazł dla siebie dom, rozbrzmiewa muzyka. Motywem przewodnim są utwory Szymanowskiego i jego poprzedników oraz następców.
Wśród wykonawców znajdują się zarówno postacie znane z mistrzowskich interpretacji, jak i utalentowani młodzi artyści, laureaci konkursów muzycznych, wnoszący do odczytań twórczości autora "Mitów" i "Harnasiów" wartości nowe. Koncerty organizowane w "Atmie", miejscu wyjątkowym, gdyż nie będącym studium muzycznym czy salą koncertową, przyczyniają się do wzmacniania marki polskiej kultury muzycznej w scenerii naznaczonej duchem osobowości Szymanowskiego, wizjonera i poety dźwięków, oraz jego czasów – czasów międzywojnia.

Wstęp na koncerty jest wolny. Informacje o kolejnych koncertach można znaleźć na naszej stronie >>> http://bit.ly/2M7xOMmcopyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
U Karola z Atmy: Maciej Kiełpiński
Zakopane, Kasprusie 19
{div_buy_onl_}