szukaj
Oreminor i ferajna. Wystawa Małgorzaty Kokoryn - wystawa - kultura - Zakopane

Oreminor i ferajna. Wystawa Małgorzaty Kokoryn

wystawa
Zapisz
Facebook
E-mail
Kalendarz

03.07.2020
15:00 - 21:00 wernisaż

04.07.2020 - 22.08.2020
11:30
Organizator:
Galeria Antoniego Rząsy
Inne imprezy organizatora ({imp_count})
{imp_text_}
{imp_text_more_}
Oreminor i ferajna. Wystawa Małgorzaty Kokoryn, Galeria Antoniego Rząsy, Zakopane


Bardzo serdecznie zapraszamy na wystawę fantastycznych zwierząt wyrzeźbionych z gliny przez Małgorzatę Kokoryn. Można je zobaczyć u podnóża Tatr, w Galerii Antoniego Rząsy.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających przez całe wakacje.

Galeria jest czynna codziennie, ale nie ma stałych godzin otwarcia. Przed przyjściem najlepiej zadzwonić 18 20 669 69 lub 695 482 204.

"Inspiracje dla glinianych stworów przywiozłam w 1994 roku z Bergamo, średniowiecznego włoskiego miasta, uroczo położonego na wzgórzu u stóp Alp. Ta perełka architektury zdobna jest w rzeźbiarskie elementy, dyskretnie wtopione w jej mury, portale, ulice. Wśród szarych kamieni surowego, rozgrzanego słońcem miasta odpoczywają, czają się, warują zwierzęta zamarłe w kamiennym bezruchu. Od wieków przyglądają się uważnie pulsującym życiem ulicom. Te stwory, podpatrzone w Bergamo: asymetryczne, fantastyczne, poprzez silne deformacje odbiegające od modeli, przeniosłam do moich ceramik; tapir przysiadł na szkatule, słoń morski zwinął się w misę, maszkaron zamienił w donicę. Mój nieustanny zachwyt nad mnogością istniejących zwierząt, niesamowitością ich kształtów przyczynił się do kontynuacji tematów zaczerpniętych ze świata fauny. Z biegiem lat, moje ceramiki stały się prostsze w formie, często są symetryczne. Nadaję stworom nazwy wymyślone: Kikolum, Aranmio, Erbazaj, Oreminor, gdyż tworzę nieistniejące gatunki zwierząt.
Wszystkie są przyjacielskie."

Małgorzata Kokoryn - absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni plakatu prof. M. Urbańca w 1993 r. aneks z malarstwa w pracowni prof. J. Tchórzewskiego oraz z rysunku w pracowni prof. J. Raczko.copyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Oreminor i ferajna. Wystawa Małgorzaty Kokoryn
Zakopane, Bogdańskiego 16a
{div_buy_onl_}