szukaj
Pozwólcie działać we mnie tajemnicy - wystawa - kultura - Zakopane

Pozwólcie działać we mnie tajemnicy

wystawa
Zapisz
Facebook
E-mail
Kalendarz

13.03.2020
17:00 wernisaż

13.03.2020 - 19.04.2020
10:00 - 16:00
Sobota
9:00 - 17:00
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek
Mapa
Czerwony Dwór
Zakopane, Kasprusie 27

{tickets_}
Organizator:
Centrum Kultury Rodzimej "Czerwony Dwór" w Zakopanem
Inne imprezy organizatora ({imp_count})
{imp_text_}
{imp_text_more_}
Pozwólcie działać we mnie tajemnicy, Czerwony Dwór, Zakopane


Szanowni Państwo,
Drodzy Zwiedzający – Miłośnicy Sztuki w związku z zaleceniami dotyczącymi ograniczenia wydarzeń o charakterze artystyczno-rozrywkowym, które ma na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce informujemy,  że zaplanowany na piątek, 13 marca w Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór wernisaż wystawy pasyjnej „POZWÓLCIE DZIAŁAĆ WE MNIE TAJEMNICY…” (Św. Jan Paweł II) ZOSTAJE ODWOŁANY.

Zapraszamy do indywidualnego zwiedzania wystawy od soboty, 14 marca w godzinach otwarcia Centrum tj.:

Poniedziałek - Piątek godz. 9 - 17
Sobota, godz. 10 – 16
Pierwsze poniedziałki miesiąca godz. 12 - 20

______________________________________________________________________________________
Burmistrz Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór zapraszają na wystawę: „Pozwólcie we mnie działać tajemnicy(…)” Jan Paweł II. Wystawa dedykowana św. Janowi Pawłowi II.
13.03.2020 – 19.04.2020.

Rok 2020 jest rokiem szczególnym, w którym obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, ale także 100. rocznicę „cudu nad Wisłą” oraz rok beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. To okres niezwykły, w którym myśli biegną w stronę trudnej historii Polski, od tysiąclecia związanej Chrztem Polski, z cywilizacją i kulturą Zachodu.
Jest taki czas w roku, kiedy człowiek wezwany jest do modlitwy, pokuty i postu, do refleksji nad sensem istnienia, do odkrycia siebie na nowo. Okres Wielkiego Postu poprzedzający Święta Zmartwychwstania Pańskiego to tradycyjnie na Podhalu czas, gdy milkły instrumenty wieszane na kołku, a przestrzeń wypełniała cisza dyktowana słowami Środy Popielcowej „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Tę przestrzeń ciszy każdy z nas wypełnia własną myślą nad przemijaniem. Dlatego ZCK Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór zwróciło się z prośbą do twórców podhalańskich by zechcieli się podzielić twórczą myślą wyrażoną w formie dzieła artystycznego dotyczącą największej tajemnicy naszego istnienia. Tytuł wystawy zaczerpnięty z „Rozważań o śmierci” Jana Pawła II (1975) „Pozwól działać we mnie tajemnicy…” znajduje swą realizację w obrazach na szkle, rzeźbie w drewnie, formach witrażowych, czy wykutych w żelazie. Zapraszając Państwa na tę niezwykłą wystawę dedykowaną św. Janowi Pawłowi Wielkiemu wierzymy, że podhalańska sztuka będzie dla Państwa fragmentem „nadziei, która sięga poza kres”.copyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Pozwólcie działać we mnie tajemnicy
Zakopane, Kasprusie 27
{div_buy_onl_}