szukaj
Świątynią Boga jesteśmy - wystawa - kultura - Zakopane

Świątynią Boga jesteśmy

wystawa
Zapisz
Facebook
E-mail
Kalendarz

05.07.2020 - 30.08.2020
10:00 - 13:30
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota
11:00 - 13:30
Niedziela
14:30 - 16:30
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota
14:30 - 16:30
Niedziela
Mapa
Galeria Jaszczurówka
Zakopane, przy wylocie Doliny Olczyskiej

wstęp wolny
Organizator:
{org_}
Inne imprezy organizatora ({imp_count})
{imp_text_}
{imp_text_more_}
Świątynią Boga jesteśmy, kaplica NSJ w Jaszczurówce, Zakopane


XXXIII Wystawa Malarstwa na Szkle w Galerii Religijnej sztuki Ludowej im. Jana Pawła II w podziemiach kaplicy NSJ w Jaszczurówce Zakopanem.

Wystawa malarstwa na szkle jest organizowana od 1988 r. w podziemiach Witkiewiczowskiej kaplicy Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce w Zakopanem przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Księży Marianów w Lublinie. Wystawa ta, prowadzona w okresie wakacyjnym, gromadzi obrazy kilkunastu lokalnych artystów, wykonane techniką malarstwa na szkle, która należy do sztuki ludowej Podhala. Sztuka ta zorientowana jest przede wszystkim na tematy związane z religią chrześcijańską, choć można też spotkać obrazy poruszające mankamenty codziennego życia górali. Wystawa propaguje ludowe dziedzictwo Podhala.  Co roku proponowany jest inny temat, który dotyka wybranej prawdy wiary. Odwiedzenie niniejszej wystawy malarstwa na szkle jest okazją do odkrycia kultury regionu, ciekawych rozmów z artystami, a także obcowania z pięknem i refleksji religijnej.

Zapraszamy wszystkich zwiedzających Zakopane do odwiedzenia przepięknej wystawy malarstwa na szkle, która odbędzie się w dniach od 4 lipca do 30 sierpnia 2020 r. w godzinach 10.00-16.30, w podziemiach kaplicy NSJ w Jaszczurówce Zakopanem.

Wstęp wolny.copyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Świątynią Boga jesteśmy
Zakopane, przy wylocie Doliny Olczyskiej
{div_buy_onl_}