Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
PogodaSposób prezentacji:


wybierz dzień
zakres dat

od:
do:

dla dzieci


dzisiaj
weekend
tydzień
wszystkie
koncerty
kluby
regionalne
sport
kultura
kino
teatr
pozostałe

{kal_sub_dates_}

Podkategorie
    {subcat_}

Wystawy multimedialne "Maestri" oraz "Pobieżnie"

wystawa
termin
Godzina
2019-09-06
17:00

miejsce
Kawiarnia Kmicic
Zakopane  •  Staszica 11a

bilety
wstęp wolny

Organizator
Kawiarnia Kmicic
GSM +48 798 082 274
kawiarniakmicic@gmail.com

 

Opis
Wystawy multimedialne "Maestri" oraz "Pobieżnie", Kawiarnia Kmicic, Zakopane


Wystawa "Maestri"

Autor zdjęć Janusz Marynowski (1965) jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie kontrabasu prof. Tadeusza Pelczara. Od 1987 r. związany z Orkiestrą Sinfonia Varsovia, gdzie obecnie pełni funkcję dyrektora. Dzięki jego staraniom Orkiestra została samorządową instytucją kultury i rozpoczyna budowę sali koncertowej. Otrzymał wiele odznaczeń. Główne z nich to: Medal „Za zasługi dla Miasta Stołecznego Warszawy”, Srebrny Krzyż Zasługi, Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida, Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz francuski Order Sztuki i Literatury w randze kawalera. Prywatnie pasjonuje się fotografią. Od 30 lat fotografuje wybitnych muzyków. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestniczył w wielu wystawach zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Wystawa ,,Maestri” przedstawia fotografie dyrygentów Orkiestry Sinfonia Varsovia. Autor, jako muzyk, zawsze miał sposobność do kontaktów z wielkimi dyrygentami. Z punktu niedostępnego dla słuchaczy, czyli od strony orkiestry, ma możliwość rejestracji emocji dyrygenta, jego mowy ciała, przeżywania muzyki. Magia zatrzymanego czasu, zapisania na kliszy fotograficznej wielkich artystów jest radością życia autora.

Wystawa "Pobieżnie"

Wystawa prezentuje autorską interpretację dzieł znanych i nieznanych malarzy świata różnych epok - od baroku po nurty w sztuce XX wieku. Do fotografii pozowały osoby w większości zajmujące się na co dzień zajęciami niezwiązanymi z modelingiem: od uczennic szkół średnich i studentek, przez przedsiębiorców i muzyków po farmaceutów i lekarzy. Wyjątek stanowi Beata Poźniak, prezentowana na trzech pracach inspirowanych twórczością Gustava Klimta (Emilie Floge, Adele Bloch-Bauer I, Judyta), która jest profesjonalną polską aktorką Hollywood (grała m.in. Marinę Oswald w oskarowym filmie Olivera Stone'a "JFK"). Jednym z celów autorek jest właśnie udowodnienie, że każdy człowiek ma w sobie potencjał i może wcielać się z sukcesem m.in. w modeli wielkich światowych malarzy, na podobnym poziomie co profesjonaliści.

Wielopokoleniowy duet, matka i córka, pochodzące z Tarnowa, działające pod nazwą STREFA ZMIAN. Od 2013 roku, kiedy zaczęła się ich wspólna działalność artystyczna, wykonały ponad 300 różnych sesji fotograficznych. Większość z nich odbywa się w ich domowym studio. Działały także dwukrotnie w Bergen w Norwegii oraz w Chicago i Los Angeles w USA. "Utrwalane sesje malarskie, w postaci dokumentacji fotograficznej, tworzą zaskakujący pokaz różnorodności ludzkich cech i charakterów, a nade wszystko wspólnego wszystkim portretowanym piękna." - fragment recenzji dr sztuki Anny Śliwińskiej.

Monika Stec - absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie ze specjalnością tkanina artystyczna. Artystka interdyscyplinarna, swobodnie poruszająca się w przestrzeni muzyki i sztuk plastycznych, odnosząc sukcesy na skalę ogólnopolską i międzynarodową w obu tych odmiennych, a jakże bliskich sobie mediach wyrazu artystycznego.

Emilia Stec - absolwentka technikum fotograficznego w ZSOiT im. Jana Szczepanika w Tarnowie, tegoroczna absolwentka Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Krakowskiej. Ukończyła także Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tarnowie w klasie skrzypiec. Jej pasja do fotografii zaowocowała w postaci wielu zdjęć przedstawiających wspólną prace tego duetu.
Lokalizacja wydarzenia na mapie

Wystawy multimedialne "Maestri" oraz "Pobieżnie"

Kawiarnia Kmicic
Zakopane  •  Staszica 11a
Twoja lokalizacja
{ga_adress}
Obiekty noclegowe
{google_}

Formularz kontaktowy
Imię i nazwisko:
Telefon:
Adres e-mail:*

Treść zapytania:*
Podaj wynik działania:*
(np.: 5 plus 9, należy wpisać 14):

Organizator - Kawiarnia Kmicic
kawiarniakmicic@gmail.com

Pola oznaczone * są wymagane

Kalendarium - polecane
impreza klubowa
2019-04-05 - 2019-04-26
21:00
impreza klubowa
2019-09-21
21:00
impreza klubowa
2019-09-28
21:00
koncert bluesowy
2019-09-18
20:00
koncert
2019-09-19
19:00
koncert
2019-09-21
19:00
koncert
2019-10-04
19:00
koncert
2019-12-07
19:00

Kalendarium - nasi partnerzy
Tatrzanska Agencja Kino Sokół Zakopane 
Dane firmy
Region Tatry
34-500 Zakopane
ul. Jaszczurówka-Bory 3
NIP: 736-141-97-35

tel. (+48) 602 713 300
tel. (+48) 600 943 800

biuro@regiontatry.pl
atrakcje@regiontatry.pl
kalendarium@regiontatry.pl informator@regiontatry.pl
Informacje
  • Jak dodać wpis do portalu
  • Panel zmian - noclegi
  • O nas
Socials
Newsletter
Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać zweryfikowane informacje o promocjach noclegowych, nowych atrakcjach turystycznych, aktualnych wydarzeniach i imprezach, ciekawych inicjatywach na Podhalu zapisz się do newslatter'a regiontatry.pl - wpisz  adres e-mail:

Szybki kontakt

Podaj wynik:


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net