Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Trasa skitourowa z Witowa na Magurę Witowską 2

34-512 Witów, Stacja narciarska Witów SKi
GSM:
+48 694 325 271

WWW:

E-mail:

narty i snowboard

Położenie na mapie

Opis
Trasa skitourowa z Witowa (Polana Skoruszówka) na Magurę Witowską

Informacje techniczne
  • Magura Witowska wysokość: 1232m n.p.m.
  • Długość trasy: 10km
  • Maksymalne nachylenie: 20o
  • Poziom trudności: bardzo łatwy
  • Przewyższenie: 400m
  • Czas przejścia: 4-5h
  • Czas podejścia: 2-2.5h
  • Czas zjazdu: 0.5h
To druga trasa narciarska na Magurę Witowską, proponowana w skiturowezakopane.pl. To trasa dla ludzi ceniących na nartach spokój, ciszę, piękno przyrody i piękne widoki. Trasa ta jest też dostępna dla nart back country, nart biegowych lub telemarkowych.


O wycieczce
Poruszamy się po lasach Wspólnoty Uprawnionych 8 Wsi z siedzibą w Witowie. Magura Witowska (słowacka nazwa Oravická Magura, 1232 m) to potężny masyw leśny Orawicko-Witowskich Wierchów, znajdujący się w ich grani głównej pomiędzy Przysłopem Witowskim (1164 m) a Maśniakową (972 m). Przez jego wierzchołek przebiega granica polsko-słowacka oraz Wielki Europejski Dział Wodny pomiędzy zlewiskami Morza Czarnego i Bałtyku. Piękne widoki na Tatry Zachodnie.


Etap 1. Witów- Cicha Polana
Z Zakopanego dojeżdżamy do wylotu Doliny Chochołowskiej, ale do niej nie skręcamy. Jedziemy dalej, w stronę Witowa, jeszcze ok. 500 m. Wjeżdżamy na dużą polanę Solarzówka. Zaraz na jej początku, po lewej stronie, zostawiamy przy drodze samochód. Zakładamy foki i ruszamy w stronę Polany Krzystkówka, odległej o ok. 500 m. Niestromy podejściem docieramy do szałasu pasterskiego w krańcu zachodnim tej polany.
Obok szałasu wchodzimy na nartach na drogę leśną i po kolejnych ok. 500 m wchodzimy na dużą polanę Zdychałówka z szałasami. Część z nich jest bardzo zniszczona. Idziemy na wprost i dochodzimy do dobrego punktu widokowego. Widać stąd ładnie Giewont, Czerwone Wierchy i polskie oraz słowackie Tatry Zachodnie. Po ok 200 m podejścia z polany wchodzimy na kolejną dużą polanę Cichą.


Etap 2. Cicha Polana- Magura Witowska
Tu skręcamy w prawo i przez las dochodzimy do Polany Kosarzyska. Czas podejścia do Polany Kosarzyska wynosi 1,5 godziny. Ruszamy dalej przez las, gdzie jest ścieżka, pod ok. 30 minutach podejścia wchodzimy na Witowski Przysłop, łączymy się w tym miejscu ze szlakiem czarnym. Idziemy przecinką leśną i po ostatnim stromszym podejściu wchodzimy na leśny szczyt Magury Witowskiej (1232 m)

Zjazd
Po odpoczynku zjeżdżamy charakterystyczną przecinką leśną w prawo i po 10 minutach łatwego zjazdu dojeżdżamy do Polany Skoruszówka, znanej nam wcześniej z podejścia. Skręcamy dość ostro w prawo i najpierw przez las a potem przez piękną Polanę Między Potoki zjeżdżamy do zabudowań Witowa i stąd busem dostajemy się do samochodu, pozostawionego na Solarzówce i wracamy do Zakopanego.

Autor trasy Wojciech Szatkowski
 
1296
Wyświetleń:
Na skróty
{cats_}
USŁUGI NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Ponieważ coraz więcej osób decyduje się na spędzanie krótkich weekendów oraz dłuższych urlopów w Tatrach, warto wiedzieć jak można zorganizować czas na Podhalu. Informator turystyczny do doskonały przewodnik po tatrzańskich atrakcjach. W jednym miejscu zgromadzono wiele ciekawych info o Zakopanem, ale nie tylko! Informator wskazuje wszystkie te miejsca, które mogą okazać się przydatne podczas pobytu w górach, nie tylko sklepy i restauracje, ale też wszystkie firmy działające na Podhalu. Przygotowując się do wyjazdu warto nie tylko zabrać ze sobą bagaż i dobry nastrój, ale też zebrać najważniejsze info o Tatrach!
SPRAWDŹ USŁUGI W MIEJSCOWOŚCIACH


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net