Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Galeria pod Makiem

34-500 Zakopane, Krupówki 29 lokal 11l
Telefon:
+48 18 201 20 44

GSM:
+48 606 376 379

WWW:

E-mail:

kultura i folklor

Położenie na mapie

Opis
Galeria "Pod makiem"w Zakopanem zaczęła swoja działalność w czerwcu 2002 r. Rozwijając się przez ponad 10 lat, w miarę upływu czasu galeria oferowała coraz szerszy wybór dzieł sztuki w dziedzinie malarstwa, rzeźby, rękodzieła kolekcjonerskiego i użytkowego. Obecnie można w niejzobaczyć oraz nabyć, oprócz wspomnianych, także wyroby witrażowe, grafiki, ceramikę, malarstwo olejne, tradycyjne podhalańskie malarstwo na szkle,akwarele, biżuterię autorską, oryginalny i niepowtarzalny haft ręczny, ikony, unikatoweskrzynie, a nawet meble.

Podhale odkryte przez ludzi z nizin pod koniec XIX wieku słynie nie tylko z unikalnych krajobrazów, dzikiego zwierza i wyśmienitej kuchni. Podhale to przede wszystkim wielowiekowa tradycja i obyczaj, które trwają i ulegają dalszym przeobrażeniom. Nasza galeria gromadzi unikalne grono artystów, którzy podejmują twórczy dialog z dziedzictwem kulturowym regionu. Dajmy się im zaskoczyć! 

Prowadzona przez panią Hannę Konopnicką-Kaczmarczyk galeria skupia wokół siebie szerokie grono artystów, którzy w znacznej mierze żyją i tworzą na Podhalu. W swoich pracach podejmują oni twórczy dialog z tradycją czerpiąc z niej inspirację, konfrontując ze współczesnością.

W świecie anonimowych twórców falsyfikatów i kopii galeria kładzie nacisk na dzieła autorskie, sygnowane, prawdziwe. Zależy nam, by nabywca dzieła sztuki znał jego historię i wiedział kim jest jego twórca. Zależy nam, by sztuka pozostała sztuką. 
2715
Wyświetleń:
Na skróty
{cats_}
USŁUGI NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Ponieważ coraz więcej osób decyduje się na spędzanie krótkich weekendów oraz dłuższych urlopów w Tatrach, warto wiedzieć jak można zorganizować czas na Podhalu. Informator turystyczny do doskonały przewodnik po tatrzańskich atrakcjach. W jednym miejscu zgromadzono wiele ciekawych info o Zakopanem, ale nie tylko! Informator wskazuje wszystkie te miejsca, które mogą okazać się przydatne podczas pobytu w górach, nie tylko sklepy i restauracje, ale też wszystkie firmy działające na Podhalu. Przygotowując się do wyjazdu warto nie tylko zabrać ze sobą bagaż i dobry nastrój, ale też zebrać najważniejsze info o Tatrach!
SPRAWDŹ USŁUGI W MIEJSCOWOŚCIACH


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net