Noclegi
Atrakcje
Imprezy
Polecane
Transport
Informator
Kamery
Pogoda
Galeria Władysława Hasiora

34-500 Zakopane, Jagiellońska 18b
Telefon:
+48 18 20 66 871

WWW:

E-mail:

kultura i folklor

Położenie na mapie

Opis
Muzeum - Galeria autorska Władysława Hasiora  Zakopane

"Działalność artystyczną uważam za prowokację: intelektualną, twórczą."
"Używam materiałów, które znaczą, podszeptują. Każdy przedmiot ma swój sens, a złożone dają aforyzm."

Władysław Hasior
Ekspozycja stała prac znanego zakopiańskiego artysty Władysława Hasiora.

Muzeum - Galeria autorska Władysława Hasiora doktora honoris causa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Galeria istnieje od 1985 roku, jest filią Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. 

Ekspozycję stałą Galerii stanowi ok. 150 prac artysty m.in.: sztandary, kompozycje przestrzenne, rzeźby, assemblages, collages, "przedmioty życia", "pejzaże eschatologiczne", "popiersia portrety imaginacyjne". Kolekcja prac zawiera dzieła z całego okresu twórczości artysty, gdzie w dawnej "leżakowni" artysta urządził swój artystyczny świat. Mieszkał i tworzył w tym miejscu, organizował wiele ciekawych dyskusji o sztuce, zapraszał innych artystów. Artysta odszedł w 1999 roku, wszystkie swe dzieła zapisał Muzeum Tatrzańskiemu. 

W 2000 roku z inicjatywy młodych twórców awangardowych zorganizowano I Festiwal Sztuki Alternatywnej, w otoczeniu Galerii Władysława Hasiora powstał Park Rzeźby dedykowany Artyście. 

Prace artysty znajdują się m.in. w zbiorach Muzeów Narodowych: Krakowa, Poznania, Szczecina, Warszawy, Wrocławia; Muzeów Okręgowych: Bydgoszczy, Lublina, Nowego Sącza, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w wielu muzeach za granicą.
Cennik
bilet normalny - 7,00pln
bilet ulgowy - 5,50pln
Godziny otwarcia
Środa
11:00 - 18:00

Czwartek
11:00 - 18:00

Piątek
11:00 - 18:00

Sobota
11:00 - 18:00

Niedziela
9:00 - 15:00


4418
Wyświetleń:
Na skróty
{cats_}
USŁUGI NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Ponieważ coraz więcej osób decyduje się na spędzanie krótkich weekendów oraz dłuższych urlopów w Tatrach, warto wiedzieć jak można zorganizować czas na Podhalu. Informator turystyczny do doskonały przewodnik po tatrzańskich atrakcjach. W jednym miejscu zgromadzono wiele ciekawych info o Zakopanem, ale nie tylko! Informator wskazuje wszystkie te miejsca, które mogą okazać się przydatne podczas pobytu w górach, nie tylko sklepy i restauracje, ale też wszystkie firmy działające na Podhalu. Przygotowując się do wyjazdu warto nie tylko zabrać ze sobą bagaż i dobry nastrój, ale też zebrać najważniejsze info o Tatrach!
SPRAWDŹ USŁUGI W MIEJSCOWOŚCIACH


copyright © 2019 RegionTatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu RegionTatry.pl
design by fast4net