profile-image

Sauna fińska

Pobyt w saunie fińskiej ma działanie regenerujące, rozgrzewające i wzmacniające. Wizyty w saunie fińskiej zaleca się głównie osobom chcącym zahartować organizm dzięki czemu w przyszłości będą mogły zniwelować ryzyko pojawienia się przeziębień i infekcji. Pojedynczy seans nie powinien trwać dłużej niż 8 - 15 minut.
temperatura: 96-100°C wilgotność: 1-20%
profile-image

Biosauna

Biosauna ma dobroczynny wpływ na osoby z nadciśnieniem oraz nadwrażliwością naczynek krwionośnych. Ze względu na automatyczne dozowanie substancji zapachowych nazywana jest również sauną aromatyczną. Uwalniające się podczas trwającego 12 - 20 minut seansu aromaty pomagają rozgrzać ciało i wzmocnić siły witalne organizmu.
temperatura: 65°C wilgotność: 35%
profile-image

Łaźnia parowa

Pobyt w łaźni parowej może przerodzić się w kilku dziesięcio-minutowy rytuał dla ciała i zmysłów. Panująca wewnątrz wysoka wilgotność powietrza i jednocześnie nie wysoka temperatura powodują szybsze oczyszczanie organizmu, pobudzenie krążenia, a także lepsze wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych.
temperatura: 40-45°C wilgotność: 90-100%
profile-image

Łaźnia solankowa

Dzięki ciepłemu, wilgotnemu powietrzu a także inhalacji solankowej i aromaterapii wizyty w saunie korzystnie wpływają na drożność dróg oddechowych. Do innych zalet tego typu sauny należy kojące działanie na skórę, która po trwającym 12 - 20 minut seansie staje się niezwykle gładka i nawilżona.
temperatura: 30-40°C wilgotność: 60-80%
profile-image

Grota zimowa

Korzystanie z kabiny zimowej zaleca się głównie osobom, które duży nacisk kładą na zdrowy i ładny wygląd swojego ciała. Stosunkowo niska temperatura i wilgotność powietrza pomagają w szybkim spalaniu nagromadzonego tłuszczu i w znacznym stopniu zmniejszają cellulit. Już po pierwszym seansie skóra staje się gładka i ujędrniona.
temperatura: 10-15°C wilgotność: 45-55%
profile-image

Pokój relaksacyjny

Pokój relaksacyjny stanowi idealne uzupełnienie oferty Strefy Saun. To miejsce, w którym wyciszysz się przed wizytą w saunie lub zregenerujesz siły tuż po wyjściu z niej. Wypoczywając w wygodnej pozycji ukoisz swoje zmysły, uspokoisz oddech i poskromisz myśli.

Strefa Saun w Termach Zakopiańskich funkcjonuje z poszanowaniem zasad poprawnego saunowania.
Aby w pełni wykorzystać dobroczynne działanie saunowania, należy oddawać się rytuałom zgodnie z etykietą saunową.

Zasady poprawnego saunowania 

  1. Rozpocznij seans od umycia ciała pod prysznicem, a następnie wytrzyj się do sucha.
  2. Do sauny wchodzimy nago (bez bielizny, kostiumu, biżuterii, klapek). Dozwolone jest okrycie ciała ręcznikiem.
  3. Seans w saunie rozpocznij siadając na dolnej ławce, po kilku minutach przesiądź się na górną. Pamiętaj aby żadna część ciała nie dotykała desek (stopy również!).
  4. Do łaźni parowej wchodzimy nago (bez bielizny, kostiumu, biżuterii, klapek), siedzisko spłukujemy wodą przed i po seansie.
  5. Po wyjściu z sauny należy schłodzić ciało: schłodzenie rozpocznij od stóp w kierunku serca.
  6. Po schłodzeniu odpocznij na leżaku i uzupełnij poziom płynów w organizmie. Powtórz cykl.

 Sauna jest strefą nietekstylną dostępną tylko dla osób pełnoletnich.