PRZEWODNIK REGION TATRY

W przewodniku znajdą Państwo opisy szlaków skiturowych w Tatrach, ciekawostki z regionu, polecane restauracje, obiekty kulturalne, turystyczne oraz rozrywkowe. Najlepsze baseny termalne, a także liczne atrakcje dla dzieci. Życzymy udanego wypoczynku na Podhalu i zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu.Atrakcje w Zakopanem na każdą porę roku

Spędzając urlop na Podhalu warto zorientować się, jakie czekają na Ciebie i Twoich bliskich atrakcje w Zakopanem. Pogoda w górach bywa zmienna więc sprawdź co robić na wypadek niesprzyjającej aury. Przybywają tu osoby, które szukają przeróżnych wrażeń. Niektórzy chcą spędzić czas na wycieczkach wysokogórskich, jeszcze inni wybierają spokojne spacery dolinami i łatwiejszymi szlakami. Są też osoby, które przyjeżdżają do Zakopanego, ponieważ chcą poznać lokalne muzea oraz inne atrakcje. Mapki, które oddajemy w Wasze ręce podpowiadają, jak można w ciekawy sposób zaplanować czas. Mapa szlaków ograniczy szanse na zgubienie się w górach, plan Zakopanego pomoże w odnalezieniu konkretnej ulicy a atrakcje zimowe podpowiedzą, gdzie znajdują się stoki narciarskie i lodowiska.

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem. Propozycje na słoneczne i deszczowe dni

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem są na tyle różnorodne, że trudno się nimi znudzić. Jeśli chcesz zarazić swoją pociechę do wycieczek górskich, pamiętaj żeby dostosować spacery do jego wieku. Nasza mapka szlaków pomoże w zaplanowaniu wyprawy. Na odwrocie znajdziesz propozycje na urozmaicenie czasu. Jeśli planujecie dzień w okolicach Gubałówki, warto wybrać się na gigantyczną ośmiotorową zjeżdżalnię. A co na szczycie? Można skoczyć z 14-metrowej wieży, zjechać najdłuższą tyrolką w Polsce, wspiąć się na 12-metrową ściankę. Poza trym zorba, wyprawy na quadach i park paintball. To wszystko zapewnia Park Przygody Adventure Zakopane. W dni deszczowe polecamy wycieczkę do Myszogrodu, Domu do góry nogami, Papugarni Egzotyczne Zakopane i Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN.

Propozycje wycieczek z Zakopanego w sezonie letnim

Ładną pogodę trzeba wykorzystać, podpowiemy które wycieczki z Zakopanego warte są uwagi. Spływ przełomem Dunajca to zapowiedź niesamowitej przygody. Jest to atrakcja dla wszystkich, niezależnie od wieku. Dla wygody uczestników możliwy jest transport z Zakopanego na miejsce spływu. Wycieczki odbywają się na tradycyjnych drewnianych tratwach, którymi sterują flisacy. Snują oni opowieści, które przybliżają historię regionu. Jest to oryginalna forma zwiedzenia Pienińskiego Parku Narodowego. Trasa prowadzi pomiędzy wapiennymi ścianami. Sezon trwa od 1 kwietnia do 31 października, siedem dni w tygodniu. Jeśli nie boisz się pobrudzić, lubisz ryk silnika i szukasz mocnych wrażeń, wybierz się na quady w Zakopanem. Podczas takiej wyprawy piękne widoki masz gwarantowane. Zróżnicowany teren pozwala na dostosowanie wycieczki do wieku oraz poziomu zaawansowania uczestników. Firmy, które organizują wycieczki na quadach dbają o bezpieczeństwo oraz przeszkolenie.

Zimowe atrakcje w Zakopanem dla dorosłych i dzieci

Stoki narciarskie są główną zimową atrakcją w Zakopanem i okolic. Nic dziwnego. Dobrze przygotowane stoki i piękne panoramy zachęcają. Tylko co robić na Podhalu, jeśli nie jesteś miłośnikiem szusowania? Wyjątkowych wrażeń zapewni wycieczka na skuterach śnieżnych w Zakopanem. Nie martw się o swój brak doświadczenia. Instruktor wszystko pokaże i wyjaśni. Trasa również będzie dostosowana do poziomu Twoich umiejętności. Możesz wybrać od 1 godzinnej wycieczki zapoznawczej, po dłuższe wyprawy, które pozwalają na poznanie terenu i ekscytujące wrażenia. Nie masz pomysłu na romantyczny wieczór, szukasz sposobu na celebracje urodzin lub imprezę integracyjną? Kulig w Zakopanem jest świetnym pomysłem. Oczywiście trasy wycieczki są tak zaplanowane, żeby dostarczyły jak najwięcej emocji. Przejażdżka Doliną Chochołowską lub Doliną Kościeliską na długo zapadnie w pamięć każdemu uczestnikowi. Klimatu dodają pochodnie trzymane w dłoni i oświetlające drogę. Po kuligu wszyscy zaproszeni są na biesiadę przy ognisku. Rozgrzejesz się i skosztujesz lokalnych przysmaków. Kapela Góralska umili czas i zachęci do zabawy.

Kina w Zakopanem to klimatyczne wnętrza i dobre filmy

W dużych miastach zostają wypierane przez multipleksy, ale kina w Zakopanem są bardzo klimatyczne. Nie oznacza to, że brakuje im nowoczesności. Pomimo tego, że wystrój Kina Giewont zachowany został w stylu retro, można tu obejrzeć film w rozdzielczości 4K. Jest ona kilkukrotnie wyższa od full HD. Jest to doskonałe miejsce na wieczór we dwoje lub wypad ze znajomymi. Kino Sokół wyświetla światowe hity, klasykę oraz odbywają się tu rozmaite wydarzenia kulturalne. Studyjne Kino Miejsce jest wyjątkowe. Poza wyświetlaniem filmów kino popularyzuje sztukę filmową i kulturę. W niewielkim gronie obejrzysz tu nowości kinowe oraz skrupulatnie dobraną klasykę. Napijesz się kawy i zjesz pyszne ciasto. Atrakcje w Zakopanem sprawiają, że nawet jeśli pogoda nie sprzyja górskim wędrówką, trudno się tu nudzić. Nie musisz z niczego rezygnować i podczas swojego urlopu obcować z naturą i kulturą. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.


POBIERZ