szukaj
Dolina Jarząbcza - doliny - dolina - Tatry

Dolina Jarząbcza

dolina

Trasa
Zapisz

Mapa
Tatry

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Dolina Jarząbcza


Dolina Jarząbcza zdecydowanie nie należy do najczęściej uczęszczanych przez turystów, zwłaszcza że większość z nich swoją wędrówkę kończy w znajdującym się w Dolinie Chochołowskiej schronisku. Wystarczy jedynie kilkaset metrów przed zejściem do schroniska skręcić w boczny biało-żółty szlak papieski, aby dotrzeć do Doliny Jarząbczej i nie pożałować swojej decyzji.

Wycieczka Doliną Jarząbczą


Wejście do doliny znajduje się na szlaku w Dolinie Chochołowskiej, może stanowić świetne urozmaicenie górskiej wyprawy, zwłaszcza że dojście na Jarząbczą nie zajmuje wiele czasu, a sama droga jest wyjątkowo łagodna i o stałym nachyleniu.

Najbardziej wartą zobaczenia atrakcją – poza widokami przyrodniczymi i geograficznymi, uroczym mostkiem i płynącym dnem potokiem Jarząbczym – jest kamienna tablica upamiętniająca wędrówkę tym szlakiem Jana Pawła II w 1983 roku. Obok tablicy zamieszczony został również krzyż będącym cennym punktem na mapie tatrzańskich miejsc o religijnym charakterze.
Znajdująca się w Dolinie Chochołowskiej Polana Jarząbcza ma również rys historyczny: to tutaj zginął ostatni polski zbójnik działający w Tatrach, Jasiek Stękała.

Szlaki Doliny Jarząbczej


Przez Dolinę Jarząbczą prowadzą dwa szlaki turystyczne:
•    czerwony przez Wyżnią Polanę Jarząbczą, a następnie przez Jarząbcze Szałasiska (dotąd właśnie dotarł papież) i finalnie na Trzydniowiański Wierch. Drugi etap tego szlaku, od Szałasisk, jest już o wiele trudniejszy w podejściu i przy padających deszczach oraz dużej wilgoci może sprawiać ogromne trudności z powodu zalegającego błota;
•    szlak papieski oznaczony jako biało-żółty, który wiedzie z Polany Chochołowskiej bezpośrednio do Doliny Jarząbczej.


Galeria zdjęć (1)
Dolina Jarząbcza - doliny - dolina - Tatry


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Dolina Jarząbcza
Tatry,