szukaj
Wąwóz Kraków - doliny - dolina - Tatry

Wąwóz Kraków

dolina

Trasa
Zapisz

Mapa
Tatry

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Wąwóz Kraków (w Dolinie Kościeliskiej)

Dolina Kościeliska kusi turystów nie tylko wspaniałą Jaskinią Mroźną, ale i leżącą nieco dalej Smoczą Jamą, również dostępną turystycznie, do której prowadzi malowniczy Wąwóz Kraków (ok 1040m n.p.m.). Wejście znajduje się za mostkiem przy rozwidleniu szlaków – jeden wiedzie do Smoczej Jamy, drugi (czerwony) prowadzi do Jaskini Mylnej. To typowy wąwóz skalny, którego przejście żółtym szlakiem (jednokierunkowym) nie powinno zająć dłużej niż godzinę. Na szlaku spotkamy drabinki, klamry i łańcuchy zabezpieczające (pomocne przy obejściu Smoczej Jamy, gdy nie chcemy wchodzić do środka), ale sama trasa nie jest trudna i wymagająca, mimo że do późnej wiosny można na dnie wąwozu spotkać leżący śnieg.

Turystycznie dostępny jest wyłącznie fragment wąwozu wraz z niewielkimi rozszerzeniami (Rynkiem, Placem pod Ratuszem) i Smoczą Jamą (długość 37m), który wiedzie wąską ścieżką najpierw po równym, a następnie usłanym kamieniami dnie. Dochodząc do jaskini możemy przejść dalej przez nią (zalecane ciepłe ubrania i latarki) lub ją wyminąć, korzystając z pomocy łańcuchów. Końcowa część trasy wita nas przepaścią, dlatego należy tu zachować szczególną ostrożność. Następnie możemy kontynuować wędrówkę Doliną Kościeliską.
Galeria zdjęć (1)
Wąwóz Kraków - doliny - dolina - Tatry


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Wąwóz Kraków
Tatry,