szukaj
Schronisko (herbaciarnia) w Dolinie Strążyskiej - schroniska - schronisko - Tatry

Schronisko (herbaciarnia) w Dolinie Strążyskiej

schronisko

Trasa
Zapisz

Mapa
Tatry

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Schronisko (herbaciarnia) w Dolinie StrążyskiejW Dolinie Strążyskiej nie ma typowego schroniska górskiego, znajduje się tam jednak całkiem spory punkt gastronomiczny – Herbaciarnia Parzenica – w którym można nie tylko napić się herbaty i kawy lub odpocząć, ale również zjeść ciepły posiłek z domowej, góralskiej kuchni. Herbaciarnia to budynek utrzymany w góralskim charakterze, drewniana chata kryta gontem.

Historia Herbaciarni w Dolinie Strążyskiej


Budynek służący aktualnie jako bufet powstał w 1926 roku i służył jako szałas, bieżącą rolę zaczął pełnić dużo później. W latach 1959-1991 bufet prowadzony był przez Czesławę Słodyczka, funkcjonował tu również punkt ratunkowy GOPR. Od 2004 roku bufet prowadzony jest przez Annę Krupę z Witowa.

Możliwe wycieczki z Herbaciarni Parzenica


Z okolic Herbaciarni Parzenica odbijają szlaki na Grzybowiec, Wyżnią Kondracką Przełęcz i Giewont, niewielki żółty szlak do sławnej Siklawicy (wodospadu), trasa do Kuźnic i do Doliny Małej Łąki. Przed herbaciarnią można przysiąść na drewnianej ławie, skąd roztacza się świetny widok na Giewont. 
Galeria zdjęć (1)
Schronisko (herbaciarnia) w Dolinie Strążyskiej - schroniska - schronisko - Tatry


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Schronisko (herbaciarnia) w Dolinie Strążyskiej
Tatry,