szukaj
Schronisko PTTK na Hali Ornak  - schroniska - schronisko - Tatry

Schronisko PTTK na Hali Ornak

schronisko

Trasa
Zapisz
ZADZWOŃ
WWW

Mapa
Tatry
Dolina Kościeliska

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Schronisko Górskie PTTK na Hali OrnakSchronisko turystyczne, które znajduje się na Małej Polance Ornaczańskiej w górnej części Doliny Kościeliskiej, w Tatrach Zachodnich, utrzymane jest stylu nowo zakopiańskim, wykonane z drewnianych bali. Z jego okien roztacza się widok na Bystrą, Błyszcz i Kominiarski Wierch. Otaczający schronisko kompleks leśny jest obszarem ochrony ścisłej. Jesienią odbywa się tutaj rykowisko jeleni, można też spotkać lisy, a nawet niedźwiedzie.

Nocleg w Schronisku Ornak


Schronisko Ornak udostępnia swoim gościom 48 miejsc noclegowych, na parterze znajduje się drewniana, stylowa sala jadalna z bufetem oraz kuchnia i recepcja. Wrzątek wydawany jest bezpłatnie. Można skorzystać z suszarni na mokrą odzież, kącika napraw sprzętu turystycznego oraz przechowalni plecaków.

Schronisko na Hali Ornak

Dojście do Schroniska PTTK Ornak


Do schroniska dotrzemy z Kir, spacer zajmie około 1 godz. 30 min. można też dojechać dorożką, w zimie natomiast saniami, do pobliskiej Polany Pisanej. Niedaleko znajduje się Staw Smreczyński, znad którego roztaczają się piękne widoki. Ze schroniska udamy się w Tatry Zachodnie a szczególnie na Czerwone Wierchy, Ornak, Starorobociański Wierch, Bystrą, Jarząbczy Wierch i Wołowiec. Można też się wybrać do Doliny Chochołowskiej oraz do jaskiń Doliny Kościeliskiej: Mroźnej, Mylnej i Raptawickiej. 
Galeria zdjęć (2)
Schronisko PTTK na Hali Ornak  - schroniska - schronisko - Tatry
Schronisko PTTK na Hali Ornak  - schroniska - schronisko - Tatry


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Schronisko PTTK na Hali Ornak
Tatry, Dolina Kościeliska