szukaj
Czarny Staw Polski - stawy i wodospady - staw / wodospad - Tatry

Czarny Staw Polski

staw / wodospad

Trasa
Zapisz

Mapa
Tatry

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Czarny Staw PolskiCzarny Staw Polski znajduje się w Dolinie Pięciu Stawów Polskich (jednej z najbardziej malowniczych w Tatrach) ma 50,4m głębokości i liczy 12,7ha powierzchni. Zlokalizowany na wysokości 1722 m n.p.m.  jest celem częstych wypraw górskich, osiąganym przy okazji wędrówek po dolinie lub podczas pokonywania tras wiodących na okoliczne szczyty.

Trasa do Czarnego Stawu Polskiego


Do Czarnego Stawu Polskiego dotrzeć można żółtym szlakiem wiodącym z Doliny Pięciu Stawów na Szpiglasową Przełęcz, około 40 min marszu. Podczas praktycznie całej wędrówki staw jest doskonale widoczny.
Dokładny opis trasy do Doliny Pięciu Stawów znajdziesz tutaj.

Inne szlaki prowadzące do stawu:
•    przez Dolinę Roztoki (zaczynamy w Palenicy Białczańskiej), czas około 3 godz. 30 min;
•    przez Świstówkę Roztocką od Morskiego Oka, czas około 2 godz. 30 min (należy doliczyć czas dojścia do Morskiego Oka około 2 godz.).

Można dojść również dłuższymi i bardziej wymagającymi trasami (np. schodząc z Zawratu), ale to wyzwania dla doświadczonych piechurów.

Propozycje dalszych wycieczek z okolic Czarnego Stawu Polskiego


Czarny Staw Polski jest dobrym punktem wypadowym do dalszych wędrówek, w tym na wspomniany wyżej Zawrat czy nad Morskie Oko. Można stąd dojść także na Kozi Wierch, Kozią Przełęcz (czarny szlak) lub Szpiglasowy Wierch (szlak żółty).


 
Galeria zdjęć (1)
Czarny Staw Polski - stawy i wodospady - staw / wodospad - Tatry


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Czarny Staw Polski
Tatry,