szukaj
Kończysty Wierch - szczyty - szczyt - Tatry

Kończysty Wierch

szczyt

Trasa
Zapisz

Mapa
Tatry

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Kończysty Wierch

Leży na grani głównej Tatr, na granicy ze Słowacją, a jego najwyższy punkt położony jest na wysokości 2002m n.p.m.p., dostępny dla turystów. Rozdziela Starorobociański Wierch od Jarząbczego Wierchu, będąc dla nich punktem zwornikowym.

Kończysty Wierch jest szczytem, do którego prowadzi również szlak ze Słowacji. Polscy turyści dotrą na niego od strony Doliny Chochołowskiej, tym samym szlakiem, którym podąża się na Trzydniowiański Wierch. Niekiedy wykorzystywane są też szlaki zejściowe z grani głównej, biegnącej od Wołowca do Starorobociańskiego Wierchu.

Z Polany Chochołowskiej czerwonym szlakiem wyruszamy na Trzydniowiański Wierch, co zajmie nam około 2h. Przy okazji przechodzimy Szlakiem Papieskim. Drugi etap zajmie około 45 minut i jest znacznie trudniejszy: droga pnie się pod górę i prowadzi obok Stawków Dudowych. Trasa z Polany Trzydniówki również czerwonym szlakiem prowadzi nas na Trzydniowiański Wierch i dalej na Kończysty Wierch. Czas przejścia podobny: 2h 45'. Po dojściu na szczyt można kontynuować podróż na Starorobociański Wierch, Jarząbczy Wierch oraz Wołowiec.
Galeria zdjęć (1)
Kończysty Wierch - szczyty - szczyt - Tatry


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Kończysty Wierch
Tatry,