szukaj
Kopa Kondracka - szczyty - szczyt - Tatry

Kopa Kondracka

szczyt

Trasa
Zapisz

Mapa
Tatry

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Kopa Kondracka

Najniższy ze szczytów Czerwonych Wierchów, Kopa Kondracka, wznosi się na wysokość 2005m n.p.m. i w przeszłości jego stoki były wykorzystywane do wypasu owiec. Obecnie są ciekawym celem turystycznych wypraw, mimo że podejście na szczyt od strony Przełęczy Kondrackiej jest dość żmudne i wymagające. Z wierzchołka roztacza się widok między innymi na Giewont, Małołączniak i Ciemniak.

Szlaki wiodące na Kopę Kondracką to najczęściej wykorzystywane podejście od strony Kasprowego Wierchu oraz wejście od strony Giewontu. Przejście czerwonym szlakiem z Kasprowego Wierzchu zajmuje około 2h i wiedzie przez Goryczkowe Czuby, Suchą Czubę i Przełęcz pod Kopą Kondracką. Droga kręta, z kilkoma niewielkimi ściankami, ale łatwymi do pokonania. Trasa z Giewontu przez Kondracką Przełęcz zajmuje mniej czasu, ale jest bardziej wymagająca. Żółty szlak prowadzi cały czas pod górę, jedynie na niewielkich fragmentach delikatnie opadając, dlatego o wiele bardziej polecane jest wejścia z Hali Kondratowej zielonym szlakiem do Przełęczy pod Kopą.

Ponieważ Kopa Kondracka jest najdalej na wschód wysuniętym szczytem Czerwonych Wierchów, stąd też rozpoczyna się często wędrówkę tym górskim grzbietem w kierunku Ciemnaka.
Galeria zdjęć (3)
Kopa Kondracka - szczyty - szczyt - Tatry
Kopa Kondracka - szczyty - szczyt - Tatry
Kopa Kondracka - szczyty - szczyt - Tatry


POLECAMY
copyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Kopa Kondracka
Tatry,