szukaj
Krzesanica - szczyty - szczyt - Tatry

Krzesanica

szczyt

Trasa
Zapisz

Mapa
Tatry

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Krzesanica 

Leżąca na wysokości 2122m n.p.m. Krzesanica jest jednocześnie najwyższym szczytem Czerwonych Wierchów i jedynym, który nie ma innego dojścia jak tylko z innych wierzchołków tej grani. Jest praktycznie połączona z leżącym obok Ciemniakiem (czas przejścia z Ciemniaka na Krzesanicę to zaledwie 10 minut), charakteryzując się jednak kilkoma jaskiniami leżącymi u jej podnóża.

Ponieważ sama grań Czerwonych Wierchów jest bardzo łagodna i mało wymagająca, do Krzesanicy dotrzeć można z dwóch stron: od wspomnianego Ciemniaka lub od Kopy Kondrackiej przez Małołączniak (1h10'), w obu przypadkach czerwonym szlakiem. Podejścia są bardzo proste i nietrudne, dlatego może pokusić się o nie nawet niedoświadczony turysta.

Nie prowadzą od niej inne trasy, wracamy więc albo do punktu startowego, albo idziemy dalszymi szlakami odbiegającymi od Ciemniaka (czerwoną trasą do Wyżniej Kiry Miętusiej i Doliny Kościeliskiej albo zielonym przez Chudą Przełączkę i Dolinę Tomanową na Halę Ornak); od Małołączniaka (niebieski przez Dolinę Miętusią do Przysłopu Miętusiego); od Kopy Kondrackiej (żółty przez Przełęcz Kondracką i na Giewont lub Doliną Małej Łąki do Wielkiej Polany albo czerwonym do Przełęczy pod Kopą Kondracką i dalej zielonym do Hali Ornak).
Galeria zdjęć (2)
Krzesanica - szczyty - szczyt - Tatry
Krzesanica - szczyty - szczyt - Tatry


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Krzesanica
Tatry,