szukaj
Nosal - szczyty - szczyt - Tatry

Nosal

szczyt

Trasa
Zapisz

Mapa
Tatry

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Nosal

Jeśli jest w Zakopanem szczyt popularny przez cały rok, oblegany latem przez piechurów a zimą przez narciarzy, to szczytem tym zdecydowanie jest Nosal (1206m n.p.m.), który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Kuźnic. Chociaż słynie przede wszystkim z Centrum Narciarskiego, to jest celem tysięcy turystów, którzy chcą zdobyć jego wierzchołek, skąd roztacza się wyśmienity widok na Giewont, Czerwone Wierchy oraz Dolinę Bystrej.

Na Nosal prowadzą trzy drogi dojścia. Jedna zaczyna się bezpośrednio w Kuźnicach i wiedzie najpierw niebieskim szlakiem w kierunku Doliny Gąsiennicowej, by po chwili odbić na zielony do Nosalowej Przełęczy. Czas przejścia do około 50' i chociaż trasa praktycznie cały czas pnie się w górę, nie odczuwamy dużego zmęczenia. Podejście drugie od strony przystanku Murowanica (przy tamie na Potoku Bystra) zajmuje tyle samo czasu, ale wiedzie bezpośrednio na szczyt Nosala. Jest nieco bardziej strome, lecz zapewnia o wiele lepsze widoki, ponieważ trasa jest mniej zalesiona.

Trzeci szlak prowadzi z Doliny Olczyskie i wiedzie pośród lasu aż do wyjścia na skałki na Nosalu.
Z Nosala można kontynuować dalej swoją wędrówkę wracając do Nosalowej Przełęczy, a stamtąd odbijając żółtym szlakiem na Polanę Olczyską lub dochodząc z powrotem do niebieskiego i idąc przez Skupniów Upłaz aż do schroniska Murowaniec na Hali Gąsiennicowej.
Galeria zdjęć (7)
Nosal - szczyty - szczyt - Tatry
Nosal - szczyty - szczyt - Tatry
Nosal - szczyty - szczyt - Tatry
Nosal - szczyty - szczyt - Tatry
Nosal - szczyty - szczyt - Tatry
Skałki na Nosalu
+2


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Nosal
Tatry,