szukaj
Rakoń - szczyty - szczyt - Tatry

Rakoń

szczyt

Trasa
Zapisz

Mapa
Tatry

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Rakoń

Szczyt Rakonia (1879m n.p.m.) rozdziela sąsiadujące wierzchołki Wołowca oraz Grzesia. Jego zbocza łagodnie opadają w dół, dlatego stanowią częste miejsce wypraw górskich kozic, które można spotkać na szlakach szczególnie w letnich miesiącach. Sam Rakoń jest mało znanym celem turystycznych wypraw, osiąganych najczęściej „przez przypadek” podczas wędrówki na Wołowiec.

Szczyt osiągnąć można od strony wspomnianego Grzesia (zaczynając wędrówkę przy Polanie Chochołowskiej żółtym szlakiem) lub z drugiej strony od Przełęczy Zawracie (niebieski szlak), dokąd z kolei dotrzemy zielonym szlakiem również z Polany Chochołowskiej. Trasa druga zajmie nam około 2h 10' i wiedzie po stosunkowo łagodnym terenie bez ostrych podejść. Podobnie wygląda wędrówka pierwszą trasą: jest krótsza, bo trwa 1h 50' i równie łagodna, doskonale nadaje się dla osób w każdym wieku niezależnie od kondycji fizycznej. Prowadzi często przez las i najpierw wiedzie nas na wierzchołek Grzesia, a stamtąd bezpośrednio na Rakoń.

Z jego szczytu można kontynuować podróż dalej, idąc w kierunku Wołowca (niebieski szlak i 35' marszu) lub wrócić do Doliny Chochołowskiej. Z wierzchołka doskonale widać szczyty Bobrowca, Wołowca, Grzesia i Kończysty Wierch.
Galeria zdjęć (2)
Rakoń - szczyty - szczyt - Tatry
Rakoń - szczyty - szczyt - Tatry


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Rakoń
Tatry,