szukaj
Listopadowa Kulturalna Stolica Podhala - kultura-pozostałe - kultura - Nowy Targ

Listopadowa Kulturalna Stolica Podhala

kultura-pozostałe
Zapisz
Facebook
E-mail
Kalendarz

01.11.2019
8:00 XX Kwesta Podhalańska

03.11.2019
17:00 Zaduszki bluesowo-jazzowe

08.11.2019
17:00 Wernisaż wystawy grafik poplenerowych z nowotarskiego lotniska pt. "Odloty"

10.11.2019
16:00 Narodowe Święto Niepodległości

11.11.2019
10:30 Narodowe Święto Niepodległości

14.11.2019
18:00 "MOK na walizkach" - spotkania podróżnicze

18.11.2019
12:00 Konkurs Pieśni Patriotycznych

27.11.2019
18:00 Kocie ABC dla początkujących

28.11.2019
17:00 Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem
18:00 "MOK na walizkach" - spotkania podróżnicze
Mapa
MOK
Nowy Targ, Rynek 1

wstęp wolny
Organizator:
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Inne imprezy organizatora ({imp_count})
{imp_text_}
{imp_text_more_}
Listopadowa Kulturalna Stolica Podhala, MOK, Nowy TargListopad to czas pamięci i zadumy zatem takich wydarzeń nie zabraknie w naszych polecanych wydarzeniach. Choć będą i inne.

Na początek 1 listopada (piątek) w godz.8.00-18.00 i XX Kwesta Podhalańska na nowotarskim Cmentarzu Komunalnym. Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Burmistrz Miasta zapraszają do udziału w tegorocznej już XX. Kweście. Zebrane ofiary pozwolą na odrestaurowanie kolejnych zabytkowych nagrobków naszej nowotarskiej nekropolii. Przez blisko dwie dekady zebrano prawie 400 tyś. zł. W kwestowanie zaangażowało się około 2 tysięcy osób, a odrestaurowanych zostało 71 obiektów.

Z kolei Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza w dniu 3 listopada (niedziela) o godz.17.00 do Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej (ul. Parkowa 12) na Zaduszki bluesowo-jazzowe: Breakout Tour Piotr Nalepa z zespołem, czyli koncert poświęcony pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Muzyka na której wychowało się wielu melomanów w znakomitym wykonaniu. Wstęp wolny.

Wernisaż wystawy grafik poplenerowych z nowotarskiego lotniska pt. "Odloty", uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, już 8 listopada (piątek) o godz.17.00 w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu (ul. Sobieskiego 4). Znakomita ogólnokształcąca szkoła sztuk pięknych i liceum plastyczne w Zakopanem z jej młodymi, zdolnymi uczniami z klas IIa i IIb pod opieką artystyczną Pani Agnieszki Rokickiej i Pani Magdaleny Wanat. Obecność obowiązkowa. Wstęp wolny.

Tegoroczne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Targu obejmą dwa dni 10 i 11 listopada (niedziela i poniedziałek). Najpierw 10 listopada (niedziela) o godz.14.00 na Cmentarzu Komunalnym odbędzie się złożenie wiązanek na grobach Poległych w obronie Ojczyzny, a później o godz.16.00 na Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu (ul. Parkowa 12) rozpocznie się uroczystość z okazji Święta Niepodległości z wystąpieniem Przewodniczącego Rady Miasta pana Grzegorza Luberdy, wręczeniem odznaczeń i medali, występem artystycznym Zespołu regionalnego „Hyrni” i Studnia Piosenki „Septyma”. Wstęp wolny. W kolejnym dniu 11 listopada (poniedziałek) początek o godz.10.30 Mszą Św. koncelebrowaną w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru „Echo Gorczańskie” pod dyr. Piotra Augustyna w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Po Mszy Św. odbędzie się przemarsz delegacji, pocztów sztandarowych i mieszkańców miasta na Rynek pod Ratusz. Tam zaplanowano wystąpienie Burmistrza Miasta pana Grzegorza Watychy i złożenie wiązanek. Następnie wraz z Miejską Orkiestrą Dętą, chórami „Gorce”, „Echo Gorczańskie” i chórem Uniwersytetu Trzeciego Wieku będziemy wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.

Z racji na czasową przeprowadzkę Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu zapraszamy na nową inicjatywę „MOK na walizkach” – spotkania podróżnicze. Będą to cykliczne spotkania gdzie będziemy podróżować bliżej lub dalej. W listopadzie spotykamy się 14 i 28 dnia tego miesiąca (czwartki) o godz.18.00 w Ratuszu (Rynek 1). Wstęp wolny.
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 11 zapraszają na Konkurs Pieśni Patriotycznych w dniu 18 listopada (poniedziałek) w godz.12.00-16.00 do Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu (ul. Sobieskiego 4). Będzie to prawdziwie patriotyczny dzień. Wstęp wolny.

Nowy cykl spotkań dla miłośników kotów w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. 27 listopada (środa) o godz.18.00 w Ratuszu (Rynek 1) rozpoczynamy „Kocie ABC dla początkujących”. Spotkanie 1: Co o kotach wiedzieć wypada? Poznamy ciekawostki związane z pochodzeniem i udomowieniem kota domowego, najważniejsze informacje z zakresu kociej anatomii, roli kotów w życiu człowieka. Spotkania poprowadzi Małgorzata Wesołowska, kocia behawiorystka, wykładowca PPUZ w Nowym Targu. Wstęp wolny

A skoro przeprowadzki to także Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zaprasza 28 listopada (czwartek) o godz.17.00 do nowego miejsca, do nowej siedziby na piętro w budynku PZU (ul. Kolejowa 23) na spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, dr. hab. nauk humanistycznych UJ, literaturoznawcą, tłumaczem, autorem kilkudziesięciu książek dla dzieci i dorosłych. Wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej, a obecnie Prezesem Fundacji Jej imienia. Wstęp wolny.copyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Listopadowa Kulturalna Stolica Podhala
Nowy Targ, Rynek 1
{div_buy_onl_}