szukaj
Tajemnice tatrzańskich wypraw doktora Chałubińskiego - wystawa - kultura - Zakopane

Tajemnice tatrzańskich wypraw doktora Chałubińskiego

wystawa
Zapisz
Facebook
E-mail
Kalendarz

09.09.2020 - 18.10.2020
10:00 - 18:00
{tickets_}
Organizator:
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego
Inne imprezy organizatora (3)
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza - wystawa stała
wystawa
18.09.2020


Rzadkie, rzadsze, najrzadsze
wystawa
9:00 - 17:00  |  18.09.2020


Sen tropikalnego słońca. Witkacy i Zakopane
wystawa
10:00 - 18:00  |  18.09.2020


Tajemnice tatrzańskich wypraw doktora Chałubińskiego, Willa Koliba, Zakopane


Od niedzieli 16 sierpnia 2020, w Willi Koliba można oglądać wystawę czasową poświęconą doktorowi Tytusowi Chałubińskiemu, patronowi Muzeum Tatrzańskiego. Otwarcie wystawy zaplanowano na dzień w którym przypadają imieniny Tytusa. Wystawa została zorganizowana w związku z przypadającą na ten rok 200. rocznicą urodzin doktora Chałubińskiego.

Choć nie jest to pierwsza wystawa poświęcona doktorowi Tytusowi Chałubińskiemu, to w czasie jej trwania można będzie po raz pierwszy zobaczyć niektóre eksponaty związane z tą wybitną postacią. Do najciekawszych przedmiotów pokazywanych na wystawie możemy zaliczyć, uznawaną do niedawna za zaginioną, szafę na kolekcję mchów. Na uwagę zasługuje też barometr używany przez Chałubińskiego w czasie pobytów w Zakopanem oraz bogato zdobiona ciupaga. W czasie wystawy można też zobaczyć wybrane okazy geologiczne oraz botaniczne z kolekcji przyrodniczej Muzeum Tatrzańskiego. Natomiast układ ekspozycji odwołuje się do górskiej wędrówki „śladami” doktora Tytusa Chałubińskiego.Wystawa jest głównym elementem projektu „Rok Tytusa Chałubińskiego” i opowiada o pasjach tego wybitnego lekarza i wspaniałego społecznika.

Projekt pt. „Rok Tytusa Chałubińskiego” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.copyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Tajemnice tatrzańskich wypraw doktora Chałubińskiego
Zakopane, Kościeliska 18
{div_buy_onl_}