szukaj
SZAŁAPUTKI - TeatRYLE z Poznania - Impreza dla dzieci - pozostałe - Zakopane

SZAŁAPUTKI - TeatRYLE z Poznania

Impreza dla dzieci
Zapisz
Facebook
E-mail
Kalendarz

27.05.2024
10:30
9:00
Bilet 30zł.
Inne imprezy organizatora ({imp_count})
{imp_text_}
{imp_text_more_}
W poniedziałek 27 maja 2024 r. o godz. 9.00 i 10.30 zapraszamy serdecznie na Scenę Atelier na spektakl SZAŁAPUTKI Marii Joterki dla dzieci od 3. roku życia w wykonaniu TeatRYLE z Poznania.

Na przytulnym podwórku, pod bacznym okiem mamy, wychowują się dwa sympatyczne lecz niesforne kurczaki – Szałaputki. Małe urwisy tak bardzo ciekawi świat za ogrodzeniem, że żadne ostrzeżenia nie są w stanie zniechęcić ich do poznania jego tajemnic. Kwoka boi się, że maluchy czmychną czym prędzej, gdy tylko spuści je z oka. Dwoi się i troi, aby uchronić potomstwo przed podstępnym Lisem, czyhającym tuż za parkanem. Mimo jej starań Szałaputki muszą stawić czoła chytremu rudzielcowi, a pomaga im w tym płochliwa, ale pomysłowa przyjaciółka Myszka. Autor przedstawienia, Janusz Ryl-Krystianowski jest cenionym w Polsce reżyserem i twórcą jednego z najlepszych teatrów dla dzieci – Teatru Animacji w Poznaniu.

Spektakl o perypetiach niesfornych kurczaków Szałaputków, ich mamy -Kwoki, płochliwej przyjaciółki Myszki i podstępnego Lisa została pomyślana w konwencji poetyckiego kabaretu dla najmłodszych. Tempo, prosta, pomysłowa scenografia, współgrająca z koncepcją inscenizacji nadaje widowisku klarowną formę bezpretensjonalnej zabawy aktorów z publicznością. Losy scenicznych postaci pokazują młodej widowni, jak wielka jest potęga przyjaźni (Myszka pomaga Szałaputkom w potrzebie) oraz uczulają, że warto zachować dystans w kontaktach z nieznajomymi (przygoda z Lisem). Spektakl jest pełen werwy, rytmu i doskonale rezonuje z dziecięcą wrażliwością.copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
SZAŁAPUTKI - TeatRYLE z Poznania
Zakopane,
{div_buy_onl_}